X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Snapchat udostępnia Snap Mapy – nową funkcję związaną z lokalizacją

Aplikacja z duszkiem ogłosiła wczoraj wprowadzenie nowej funkcji - Snap Mapy. Umożliwi ona wyświetlanie treści udostępnionych przez użytkowników na mapie i odkrywanie nowych miejsc oraz wydarzeń.

Snapchat udostępnia Snap Mapy – nową funkcję związaną z lokalizacjąfot.YouTube

reklama


Aktywni użytkownicy Snapchata od wczoraj mogą korzystać z najnowszej funkcji związanej z lokalizacją. Dotychczas w ramach przebywania w danym miejscu możliwe było wykorzystanie dostosowanych filtrów i geofiltrów, a teraz zaprezentował nowe możliwości – Snap Mapy. Jest to, jak deklarują twórcy medium, nowy sposób na poznawanie świata. Dzięki mapom zobaczymy co dzieje się u naszych znajomych w poszczególnych lokalizacjach oraz na świecie i zainspirujemy się do uczestnictwa w różnych inicjatywach. Udostępnimy także własne treści powiązane z lokalizacją na mapie wybranym lub wszystkim znajomym, a w przypadku, gdy nie będziemy chcieli ich eksponować na szerszą skalę, pozostaniemy w trybie duszka. Gdy nasi znajomy podzielą się treściami na mapie, w danym miejscu pojawi się ich Actionmoji, czyli specjalna emotikona Bitmoji. Co zrobić, aby skorzystać z funkcji?

Wystarczy “uszczypnąć palcami” ekran aparatu, aby otworzyć Snap Mapę 🗺️ . Niezbędna do tego jest aktualizacja aplikacji do najnowszej wersji oraz zezwolenie na udostępnianie Snapchatowi lokalizacji. W ramach Ustawień map wybierzemy, czy chcemy pozostać w trybie duszka czy też udostępniać lokalizację wszystkim naszym znajomym lub wybranym osobom.

fot. screen Snapchat

fot. screen Snapchat

 

Co ważne, lokalizacja odświeża się po otwarciu aplikacji i jak pisaliśmy powyżej, możliwe jest jej wyłączenie. Skorzystają z niej wszyscy użytkownicy, którzy zaktualizują aplikację. Ponadto, jak donosi SocialMediaToday, twórcy deklarują, że w nowej sekcji nie pojawią się reklamy.

Snap Mapy to ciekawe rozwiązanie, szczególnie w okresie wakacyjnym. Może okazać się interesująca dla użytkowników, którzy dużo podróżują lub udostępniają treści z różnorodnych lokalizacji. Być może dzięki temu aplikacja z duszkiem dołączy do grona Facebooka i Instagram, którzy stanowią dla wielu użytkowników źródło inspiracji do wyboru kierunków wyjazdowych Czy jednak to wystarczy, aby Snapchat zatrzymał swoich użytkowników, którzy przenoszą się m.in na Instagram Stories?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail