reklama
Snapchat cieszy się szczególną popularnością wśród fanów mediów społecznościowych, a szczególnie ludzi młodych. Znikające zdjęcia, filtry na twarz oraz zmieniacze głosu przyciągnęły użytkowników do aplikacji. Choć wydaje się, że korzystanie z niej nie jest niczym skomplikowanym, aplikacja kryje kilka funkcji, które nie są tak popularne. Stworzenie dzieła sztuki ze starego zdjęcia, dodanie dwóch filtrów naraz, wskazanie konkretnych odbiorców naszego Story, zmiana nazwy czy Bitmoji – oto siedem funkcji, których prawdopodobnie nie znacie.
Dwuwarstwowe filtry
Każdy użytkownik doskonale wie, że po zrobieniu zdjęcia w aplikacji może nałożyć na nie wybrany filtr. Jak się jednak okazuje, nie tylko jeden. Dodanie temperatury, wskaźnika wysokości lub naklejki informującej o naszej lokalizacji nie jest równoznaczne z pozostawieniem zdjęcia w jego naturalnym wyglądzie. Po wykonaniu fotografii i nałożeniu filtra kolorystycznego możemy przytrzymując palcem ekran, przesunąć ponownie widok w prawo lub lewo oraz dodać kolejną warstwę.
Zmiana zdjęcia w dzieło sztuki
Aby zapisane przez nas Snapy były jeszcze piękniejszymi wspomnieniami aplikacja pomoże nam zamienić je w dzieło sztuki. Wchodząc w Memories, po wybraniu jednego ze zdjęć oraz ikony edycji zyskamy dostęp do kilku narzędzi. Oprócz możliwości wpisania tekstu, dodania emotikon, wycięcia elementu ze zdjęcia i podlinkowania zobaczymy ikonę pędzelka. Dzięki niej możemy skorzystać z 20 artystycznych efektów rodem z Prismy, inspirowanych twórczością najwybitniejszych malarzy, które sprawią, że nasza fotografia zyska drugie życie. Możliwe jest także jej ponowne wysłanie odświeżonej fotografii znajomym w ramach czatu.
Emoji przy wybranych osobach
Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, co kryje się za emotikoną widoczną obok nazwy znajomego i w jaki sposób są one przydzielane śpieszymy z odpowiedzią. W Ustawieniach aplikacji, w sekcji Dodatkowe usługi >> Zarządzaj widoczne jest pole “Ikony Emocji znajomych”. W tym miejscu możemy znaleźć wyjaśnienie wszystkich oznaczeń, z którego wynika, że aplikacja dzieli użytkowników na Mega przyjaciół, Najlepszych przyjaciół, Super przyjaciół, Przyjaciół, Ich przyjaciół, ale…, Wspólnych przyjaciół oraz informuje, gdy mamy Snappassę i lub prowadzimy Czat grupowy. Każde z nich jest osobno wyjaśnione i informuje nas, dlaczego takie oznaczenie jest widoczne przy wybranych osobach.
Edycja nazw znajomych
Użytkownicy Snapchata mogą posiadać nazwy profili, które niewiele mówią nam o ich właścicielu. Jest jednak na to pewien sposób, gdyż aplikacja umożliwia edytowanie ich nazw. Wchodząc w Stories i ikonę duszka widoczną u góry, a w dalszej kolejności w sekcję “Moi znajomi” zobaczymy listę osób, które obserwujemy na Snapchacie. Klikając w login wybranego użytkownika zobaczymy okienko z jego nazwą, Snapcodem oraz liczbą zdobytych punktów. Ponowne kliknięcie w wyświetlony pseudonim umożliwi edycję i wpisanie dowolnej nazwy dla danego użytkownika.
Zmiana nazwy użytkownika
Sami także mamy możliwość zmiany naszej nazwy użytkownika. W wielu aplikacjach pierwotnie przyjęta wersja jest niemożliwa do zmiany, jednakże Snapchat umożliwia wybranie innego, dowolnego określenia dla naszego profilu. Aby to uczynić wystarczy wejść w ikonę z duszkiem i dwukrotnie stuknąć w nasz aktualny pseudonim. Wówczas możliwe będzie wpisanie nowej nazwy.
Ograniczenie wyświetlania My Story
Snapchat umożliwia swoim użytkownikom zawężenie grona odbiorców publikowanych treści w Ustawieniach aplikacji. Pozwala na wskazanie, czy dodane do My Story zdjęcia i filmy mają być widoczne dla wszystkich, dla naszych znajomych, czy też dla niestandardowo, dla ręcznie wybranych przez nas osób.
Tworzenie Bitmoji
Aby komunikacja na Snapchacie była bardziej interesująca możemy urozmaicić nasze snapy o Bitmoji, czyli nasze osobiste, rysunkowe awatary stworzone na nasze podobieństwo. Dzięki temu zyskamy dostęp do naklejek z ich udziałem, które dodamy do naszych treści. Przygodę z Bitmoji możemy rozpocząć wchodząc w Ustawienia, które przekierują nas do aplikacji i pozwolą na modyfikację postaci.
Znajomość powyższych funkcji pozwoli na jeszcze pełniejsze wykorzystanie możliwości aplikacji z duszkiem i być może rozwiąże niektóre problemy, który utrudniały jej użytkowanie.
- Marcin Niewęgłowski