X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

7 funkcji Snapchata, których prawdopodobnie nie znacie

Zmiana zdjęć w dzieło sztuki, dwuwarstwowe filtry czy edycja nazw użytkowników - czy wiedzieliście o tych możliwościach Snapchata? Jeśli nie to niekoniecznie przeczytajcie o 7 funkcjach aplikacji, które urozmaicą jej użytkowanie.

7 funkcji Snapchata, których prawdopodobnie nie znaciefot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Snapchat cieszy się szczególną popularnością wśród fanów mediów społecznościowych, a szczególnie ludzi młodych. Znikające zdjęcia, filtry na twarz oraz zmieniacze głosu przyciągnęły użytkowników do aplikacji. Choć wydaje się, że korzystanie z niej nie jest niczym skomplikowanym, aplikacja kryje kilka funkcji, które nie są tak popularne. Stworzenie dzieła sztuki ze starego zdjęcia, dodanie dwóch filtrów naraz, wskazanie konkretnych odbiorców naszego Story, zmiana nazwy czy Bitmoji – oto siedem funkcji, których prawdopodobnie nie znacie.

Dwuwarstwowe filtry

Każdy użytkownik doskonale wie, że po zrobieniu zdjęcia w aplikacji może nałożyć na nie wybrany filtr. Jak się jednak okazuje, nie tylko jeden. Dodanie temperatury, wskaźnika wysokości lub naklejki informującej o naszej lokalizacji nie jest równoznaczne z pozostawieniem zdjęcia w jego naturalnym wyglądzie. Po wykonaniu fotografii i nałożeniu filtra kolorystycznego możemy przytrzymując palcem ekran, przesunąć ponownie widok w prawo lub lewo oraz dodać kolejną warstwę.

fot. screen z aplikacji Snapchat

fot. screen z aplikacji Snapchat

Zmiana zdjęcia w dzieło sztuki

Aby zapisane przez nas Snapy były jeszcze piękniejszymi wspomnieniami aplikacja pomoże nam zamienić je w dzieło sztuki. Wchodząc w Memories, po wybraniu jednego ze zdjęć oraz ikony edycji zyskamy dostęp do kilku narzędzi. Oprócz możliwości wpisania tekstu, dodania emotikon, wycięcia elementu ze zdjęcia i podlinkowania zobaczymy ikonę pędzelka. Dzięki niej możemy skorzystać z 20 artystycznych efektów rodem z Prismy, inspirowanych twórczością najwybitniejszych malarzy, które sprawią, że nasza fotografia zyska drugie życie. Możliwe jest także jej ponowne wysłanie odświeżonej fotografii znajomym w ramach czatu.

fot. screen z aplikacji Snapchat

fot. screen z aplikacji Snapchat

Emoji przy wybranych osobach

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, co kryje się za emotikoną widoczną obok nazwy znajomego i w jaki sposób są one przydzielane śpieszymy z odpowiedzią. W Ustawieniach aplikacji, w sekcji Dodatkowe usługi >>  Zarządzaj widoczne jest pole “Ikony Emocji znajomych”. W tym miejscu możemy znaleźć wyjaśnienie wszystkich oznaczeń, z którego wynika, że aplikacja dzieli użytkowników na Mega przyjaciół, Najlepszych przyjaciół, Super przyjaciół, Przyjaciół, Ich przyjaciół, ale…, Wspólnych przyjaciół oraz informuje, gdy mamy Snappassę i lub prowadzimy Czat grupowy. Każde z nich jest osobno wyjaśnione i informuje nas, dlaczego takie oznaczenie jest widoczne przy wybranych osobach.

fot. screen z aplikacji Snapchat

fot. screen z aplikacji Snapchat

Edycja nazw znajomych

Użytkownicy Snapchata mogą posiadać nazwy profili, które niewiele mówią nam o ich właścicielu. Jest jednak na to pewien sposób, gdyż aplikacja umożliwia edytowanie ich nazw. Wchodząc w Stories i ikonę duszka widoczną u góry, a w dalszej kolejności w sekcję “Moi znajomi” zobaczymy listę osób, które obserwujemy na Snapchacie. Klikając w login wybranego użytkownika zobaczymy okienko z jego nazwą, Snapcodem oraz liczbą zdobytych punktów. Ponowne kliknięcie w wyświetlony pseudonim umożliwi edycję i wpisanie dowolnej nazwy dla danego użytkownika.

fot. screen z aplikacji Snapchat

fot. screen z aplikacji Snapchat

Zmiana nazwy użytkownika

Sami także mamy możliwość zmiany naszej nazwy użytkownika. W wielu aplikacjach pierwotnie przyjęta wersja jest niemożliwa do zmiany, jednakże Snapchat umożliwia wybranie innego, dowolnego określenia dla naszego profilu. Aby to uczynić wystarczy wejść w ikonę z duszkiem i dwukrotnie stuknąć w nasz aktualny pseudonim. Wówczas możliwe będzie wpisanie nowej nazwy.

fot. screen z aplikacji Snapchat

fot. screen z aplikacji Snapchat

Ograniczenie wyświetlania My Story

Snapchat umożliwia swoim użytkownikom zawężenie grona odbiorców publikowanych treści w Ustawieniach aplikacji. Pozwala na wskazanie, czy dodane do My Story zdjęcia i filmy mają być widoczne dla wszystkich, dla naszych znajomych, czy też dla niestandardowo, dla ręcznie wybranych przez nas osób.

fot. screen z aplikacji Snapchat

fot. screen z aplikacji Snapchat

Tworzenie Bitmoji

Aby komunikacja na Snapchacie była bardziej interesująca możemy urozmaicić nasze snapy o Bitmoji, czyli nasze osobiste, rysunkowe awatary stworzone na nasze podobieństwo. Dzięki temu zyskamy dostęp do naklejek z ich udziałem, które dodamy do naszych treści. Przygodę z Bitmoji możemy rozpocząć wchodząc w Ustawienia, które przekierują nas do aplikacji i pozwolą na modyfikację postaci.

fot. screen z aplikacji Snapchat

fot. screen z aplikacji Snapchat

Znajomość powyższych funkcji pozwoli na jeszcze pełniejsze wykorzystanie możliwości aplikacji z duszkiem i być może rozwiąże niektóre problemy, który utrudniały jej użytkowanie.

  • Można zrobić i trzywarstwowe filtry, sprawdzić za pomocą Snapchata, co za numer leci w tle (dzięki integracji z Shazam), a także (od niedawna) edytować screenshoty czy też sprawić, że nasze snapy będą wyświetlać się w nieskończoność ;) A to tylko czubek góry lodowej ;)

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail