X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook przypomni Ci, co robiłeś tego dnia kilka lat temu

Pamiętasz, co robiłeś tego dnia dwa lata temu? Facebook Ci o tym przypomni! Od teraz funkcja "Tego dnia" dostępna jest dla wszystkich użytkowników, a ponad to portal zaprezentował jej rozszerzone możliwości.

Facebook przypomni Ci, co robiłeś tego dnia kilka lat temufot. Facebook

reklama


Użytkownicy Facebooka w ramach korzystania z portalu dzielą się z innymi ważnymi momentami w swoim życiu. Poza bieżącymi treściami od ponad dwóch lat mogą zobaczyć na swoich tablicach powiadomienia o fotograficznych wspomnieniach, czyli zdjęciach, które zostały wykonane danego dnia kilka lat temu. Tego typu adnotacje zachęcają na przykład do odnowienia kontaktu z osobą, z którą widniejemy na obrazie z przeszłości. W ten sposób portal stara się utrwalić wspomnienia użytkowników i przypominać im o istotnych chwilach. Użytkownicy chętnie dzielą się swoimi wspomnieniami, co pozytywnie wpływa na udostępnianie treści w serwisie. Dlatego też postanowiono wprowadzić tę funkcję na szerszą skalę i rozszerzyć o nowe możliwości.

Od teraz Facebook nie tylko wyświetli nasze stare zdjęcia, ale i zbiory wspomnień z miesiąca lub dłuższego okresu, ale w zakładce “Tego dnia” zobaczymy wszystkie nasze aktywności na portalu z danego dnia z przed lat. Pojawiają się w niej posty, zarówno dodane przez nas samych, jak i naszych znajomych na nasze tablice oraz informacje na temat zawartych wówczas znajomości. Co ciekawe, funkcja ta została wprowadzona przez portal ponad dwa lata temu, jednak nie wszyscy użytkownicy mogli z niej skorzystać. Od teraz jest ona dostępna dla wszystkich posiadaczy kont na portalu.

fot. Facebook

fot. Facebook

Pojawi się także więcej powiadomień na temat znajomych i ich aktywności. W naszych Aktualnościach pojawi się informacja np. o osiągnięciu danej liczby znajomych lub polubień, które pozostawili na naszym profilu. Będą one obecnie widoczne tylko dla nas, jednakże w przyszłości możliwe będzie dzielenie się nimi.

fot. Facebook

fot. Facebook

Jednak jako, że nie wszystkie wydarzenia dają użytkownikom pozytywne odczucia, o niektórych chcielibyśmy zapomnieć, dlatego podjęto także kroki w celu lepszego filtrowania treści. Algorytmy zadbają o to, aby trafiały do nas te przyjemne i interesujące wspomnienia.

Funkcja ta, choć teoretycznie aktywna jest od dłuższego czasu, teraz staje się bardziej dostępna. Wspomnienia stanowią okazję do wejścia w interakcję z użytkownikami, ustosunkowanie się do wydarzeń z przeszłości oraz udostępnienie dodatkowych treści na swojej tablicy. Być może dzięki temu użytkownicy odnowią stare znajomości i z sentymentem spojrzą na Facebooka, na którym od lat gromadzą tyle wspomnień.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail