X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Najlepsze kampanie marketingowe 2017 na IAB MIXX Awards & Conference

Już za trzy dni poznamy najlepsze kampanie w Polsce i trendy na rynku reklamowym. Dowiemy się także, kto otrzyma nagrodę i tytuł Marketera Roku, Człowieka Roku oraz Agencji Roku.

Najlepsze kampanie marketingowe 2017 na IAB MIXX Awards & Conferencefot. materiały od organizatorów

reklama


Najciekawsze i najbardziej inspirujące kampanie marketingowe tego roku zostaną przedstawione już 30 listopada podczas IAB MIXX Conference – konferencji poprzedzającej uroczyste rozdanie nagród IAB MIXX Awards. Co roku wydarzenie przyciąga uwagę agencji i marketerów, którzy śledzą rynkowe trendy i chcą poznać najlepsze kampanie roku. Eksperci branży prezentują tu konkretne projekty i konkretne rozwiązania.

– Bardzo nas cieszy rosnąca liczba zgłoszeń do konkursu od mniejszych agencji, które bez zbędnych kompleksów stają w szranki z największymi graczami na rynku. Od dłuższego czasu staramy się tak pokierować rozwojem konkursu, aby dominujące znaczenie miały dobry pomysł, strategia, efekt czy odwaga. Budżet nie powinien przesłaniać tych elementów. Widzimy, że powoli mniejsi gracze dostrzegają i podzielają naszą wizję – komentuje Robert Wielgo, CMO i członek zarządu IAB Polska.

Presja efektywności i zwrotu z inwestycji zdominowała w ostatniej dekadzie myślenie o kampaniach online. Dopiero od niedawna szeroko dyskutowane są parametry jakościowe takie jak viewability czy brand safety, a analizie danych towarzyszy refleksja czy w czasach sztucznej inteligencji mamy pewność, że stoi za nimi prawdziwy człowiek. Z drugiej strony nie sposób nie zauważyć, że poza potęgą Big Data, zaczęliśmy dostrzegać potęgę emocji. Od refleksji nad tym, czy 2018 będzie rokiem Internet of Emotions rozpocznie się tegoroczna konferencja IAB MIXX Conference, podczas której eksperci rynku i autorzy najciekawszych kampanii zaprezentują trendy w reklamie online. Większość z nich to te, które uzyskały nominacje do IAB MIXX Awards 2017.

Konkretne case’y

Wśród kilkunastu prezentowanych kampanii znajdą się case’y dotyczące wpływu działań digitalowych na wynik sprzedażowy nowych usług (przykład Orange Finanse), kampanii bazującej na synergii świata online i offline oraz mierzenia wpływu działań digital na sprzedaż tradycyjną (płytki Tubądzin). Podczas konferencji będą też omawiane sekrety efektywnych działań content marketingowych i sposoby mierzenia ich (case Bridgestone Bezpieczna). Jako ciekawy przykład przełamywania schematów w komunikacji będzie przedstawiana kampania Showmaxa, który zbudował świadomość wspomaganą konsumentów na poziomie 59% w zaledwie trzy miesiące dzięki działaniom promującym content i kino autorskie. Z kolei o tym, jak skutecznie mierzyć wpływ kampanii digital na zakupy w sklepach stacjonarnych opowiedzą twórcy kampanii dla sieci Żabka. Jak wykorzystać kreatywną technologię do wsparcia tradycyjnej sprzedaży? O tym mówi case study projektu NMD VR Tokyo Tour, który wspierał wejście do wybranych sklepów modelu adidas NMD.

fot. materiały od organizatorów

fot. materiały od organizatorów

Przykładem mobile performance będzie z kolei kampania iTaxi, a działania wokół marki Samsung zilustrują kreację przy adaptacji, nadawania lokalnego kolorytu globalnej kampanii. Eksperci IAB MIXX Conference opowiedzą także o tym, jak chatbot w kampanii Desperadosa pokonał Landing Page i zmienił podejście do mechanizmów loterii. Prezentowanym przykładem możliwości wykorzystania nowoczesnej technologii (Machine Learning) do tworzenia spersonalizowanych kampanii reklamowych online będzie case Rainbow. Podczas konferencji będzie też przedstawiany przykład skutecznego storytellingu i sposoby wykorzystania potencjału lokalnej społeczności do budowania wizerunku marki regionalnej (kampania Specjal). Eksperci opowiedzą również o tym, jak marka może dać influencerowi możliwość stworzenia maksymalnie autentycznego contentu, który byłby jednocześnie ekscytujący dla fanów i spójny z wartościami marki (Play). Jedno z wystąpień będzie poświęcone temu, jak budować widownię online dla marki i jak wzmacniać więź z konsumentami (case Studia Tymbark).

Prelegenci

W gronie prelegentów znajdą się eksperci branży, przedstawiciele agencji i marketerów. Wśród nich m.in.: Michał Stobiecki, Dyrektor Działu Sprzedaży i Obsługi Klienta iTaxi, Agata Karwowska, Junior Brand Manager Desperados (Grupa Żywiec), Miłosz Jacyna, Social Media Director, K2 Media, Filip Grześkowiak, Head of Creation Poznań, GoldenSubmarine, Marta Legutko, Junior Digital Marketing Manager w Play, Paulina Olender, ‎Brand Communications Manager, Adidas, Anna Gruszka, Chief Digital Officer, IPG Mediabrands; CEO, Reprise; Marta Sawicka, Account Director, Marcin Dłuski, Business Development Director, They.pl czy Michał Pronobis-Proński, Communication Leader, IKEA Retail.

Gala IAB MIXX Awards

Konferencja poprzedzi uroczystość rozdania nagród IAB MIXX Awards. Laureaci odbiorą statuetki podczas gali, która odbędzie się również 30 listopada. Zostaną wtedy także wręczone nagrody za dokonania m.in. Marketer Roku, Agencja Roku czy Człowiek Roku.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było zrealizowanie kampanii wykorzystującej co najmniej jeden kanał digital. Jury złożone z przedstawicieli agencji, wydawców, domów mediowych i reklamodawców oceniało je jako całość, biorąc pod uwagę zarówno strategię, kreację, wykonanie i wykorzystanie mediów, jak również rezultaty i ROI.

Wydarzenie MIXX Awards & Conference jest objęte akredytacją DIMAQ.

Więcej informacji: www.mixx-awards.pl.

Portal SocialPress jest patronem medialnym wydarzenia.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail