X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

GIF-y i dowolne formaty zdjęć w Instagram Stories

Instagram poinformował o dwóch nowościach w swojej aplikacji, które urozmaicą Stories. Od teraz dodamy do zdjęć i filmów GIF-y, a w ciągu najbliższych tygodni zyskamy możliwość publikowania dowolnych formatów fotografii w relacjach.

GIF-y i dowolne formaty zdjęć w Instagram Storiesfot. bank zdjęć unsplash.com

reklama


Instagram wciąż stara się odnajdywać rozwiązania i funkcje, które udoskonalą korzystanie z aplikacji. Tym razem, aby komunikacja za pomocą Instagram Stories była jeszcze bardziej interesująca, poinformowano, że użytkownicy mogą dodać do zdjęć i filmów GIF-y, a już wkrótce udostępnią zdjęcia nie tylko w formacie pionowym.

Animacje w Stories

Gdy utworzymy nowe Stories, zobaczymy nową opcję GIF. Wybierając ją zyskamy możliwość wyszukania animacji w bazie GIPHY. Możemy wybrać ją spośród popularnych lub wpisując wybraną frazę odnaleźć ją spośród dostępnych kolekcji. Jak możemy przeczytać w komunikacie, znajdziemy tam szereg zabawnych animacji – począwszy od uroczych kotków po tańczące pizze.

fot. instagram-press.com

fot. instagram-press.com

Dowolny format zdjęć

To jednak nie koniec nowości w aplikacji – przy okazji GIFów poinformowano, że wkrótce w Stories pojawi się możliwość udostępniania zdjęć w dowolnych formatach. Oznacza to, że prześlemy zdjęcia niezależnie czy są one poziome, kwadratowe, portretowe czy panoramiczne.

Dotąd w ramach Stories narzucano pewne ograniczenia – fotografie były automatycznie kadrowane do formatu pionowego. Po wprowadzeniu owej zmiany udostępnimy je w oryginalnej formie, a aby zachować format wertykalny, zostaną one dopełnione tłem z gradientem adekwatnym do kolorystyki zdjęcia.

fot. instagram-press.com

fot. instagram-press.com

GIF-y są już dostępne dla wszystkich posiadaczy aplikacji w wersji 29, natomiast możliwość udostępniania zdjęć w dowolnym formacie pojawi się w ciągu najbliższych tygodni.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail