X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook ułatwia tworzenie postów 3D

Portal Zuckerberga z nowymi możliwościami publikowania postów w 3D. Wsparcie formatu plików z trójwymiarowymi treściami sprawi, że ich udostępnianie będzie jeszcze łatwiejsze i da użytkownikom nowe doświadczenia.

Facebook ułatwia tworzenie postów 3Dfot. facebook.com/LEGO

reklama


Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość to rozwiązania, których rozwojowi z podziwem od kilku lat przygląda się większość z nas. Pierwotnie ich wykorzystanie wydawało nam się nieco abstrakcyjne i ograniczone, lecz aktualnie może odnaleźć je na wielu polach, m.in. w social media. Dlatego też światowy gigant podjął kolejny krok w celu udostępniania użytkownikom rozwiązań AR i VR oraz zapewniania nowych doświadczeń.

W październiku ubiegłego roku Facebook informował o postach 3D, w ramach których użytkownicy mogą oglądać trójwymiarowe treści, np. produkty. Jak czytamy na TechCrunch, od teraz serwis wspiera jeden z podstawowych formatów trójwymiarowych treści publikowanych w sieci –  giTF 2.0. Daje on nowe możliwości, m.in. w kwestii szczegółowości tekstury czy profili oświetlenia.

Więcej interakcji

Samo udostępnianie treści 3D w serwisie jest proste i może obdbywać się już za pomocą przeciągnięcia pliku do okna przeglądarki, w której uruchomiony jest Facebook. Dostosowanie prywatności tego typu postów jest podobne, jak w przypadku tradycyjnych wpisów – możemy sprawić, by widzieli je wszyscy, naszy znajomi lub tylko my.

Twórcy serwisu wyrażają nadzieję, że nowe sposoby i jeszcze łatwiejsze udostępnianie teeści oraz wykorzystanie AR i VR w postach na Facebooku będzie dla użytkowników szansą na jeszcze więcej interakcji. Szczególnie, że korzystający z oprogramowania Spaces także będą mogli dotrzeć do tego typu treści prosto z kanału informacyjnego.

Przykłady postów 3D

Na portalu społecznościowym możemy zobaczyć już pierwsze przykłady takich postów, m.in. od Clash Royal, Jurassic World czy LEGO. Aby obejrzeć udostępnione w nich grafiki w wersji 3D wystarczy przytrzymać kursorem owy element i poruszać nim w dowolnych kierunkach.

 

>

Portal planuje w przyszłości wsparcie kolejnych formatów plików 3D. Nie podano jednak konkretnych dat podjęcia takich działań, jednakże wsparcie dla giTF 2.0 jest istotnym krokiem na tym polu. Pozostaje nam więc czekać i obserwować, w jaki sposób marki zdecydują się wykorzystać możliwości publikowania wpisów z materiałami 3D, gdyż wizja oglądania produktów przed ich zakupem z każdej strony, bezpośrednio na Facebooku, wydaje się interesująca.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail