X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowy wygląd Snapchata – co na to użytkownicy?

Najnowsza wersja Snapchata wiąże się z dużą zmianą w wyglądzie aplikacji. Jej twórcy zdecydowali się na wprowadzenie istotnych modyfikacji. Co uważają na ten temat użytkownicy?

Nowy wygląd Snapchata – co na to użytkownicy?fot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Snapchat wprowadził dziś sporą aktualizację do aplikacji. Jako pierwsi możliwość skorzystania z niej zyskali mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, niestety nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni. A wszystko za sprawą radykalnych zmian, które wprowadzono. Jakich?

W ramach nowej wersji zmieniono układ aplikacji, a sekcja Discover i Stories zostały odświeżone. Jak podaje Mirror, podjęcie takich działań ma na celu oddzielenie treści “social” i “media”, czyli rozróżnienie pomiędzy interakcjami ze znajomymi, a treściami pochodzącymi od wydawców czy mediów.

Podział treści

Zacieranie granic w aplikacji było ekspertymentem, który przyniósł różne efekty. Szczególnie, gdy mamy do czynienia z fake newsami na tak szeroką skalę. Dlatego w ramach nowego Snapchata oddzielono różne rodzaje treści. Czat i Stories od znajomych znajdują się po lewej stronie Snapchata, a relacje od wydawców, twórców i społeczności po prawej stronie. Widok treści od znajomych będzie zbliżony do tego, który znamy z Instagrama – nie odtworzone treści będą podświetlone niebieskim okręgiem.

Priorytet dla aktywnych znajomych

Aby Snapchat był jeszcze bardziej spersonalizowany, uczyniono zakładkę ze Znajomymi bardziej dynamiczną. Dzięki zmianom w algorytmie osoby te będą wyświetlane w kolejności opartej o aktywność naszej komunikacji. Ci, z którymi wymieniami się snapami najcześciej będą widoczni u góry. Nie będzie wówczas konieczności przewijania całej listy, aby dotrzeć do bliskiego znajomego.

fot. https://www.youtube.com/watch?v=nx1R-eHSkfM

fot. mirror.co.uk

Co na to użytkownicy?

Twórcy Snapchata mają nadzieję, że społeczność przekona się do zmian i będzie się z nich cieszyć. O samych planach aktualizacji aplikacji informowano jeszcze w ubiegłym roku, jednakże wygląda na to, że teraz zostały one wcielone w życie. Już teraz nie brak jednak negatywnych komentarzy m.in. w postach na Twitterze czy słabych ocen w sklepie z aplikacjami. Użytkownicy nie są zadowoleni z dokonanych modyfikacji, chcieliby powrotu do poprzedniej wersji, a część z nich deklaruje nawet usunięcie Snapchata.

Aktualizacja ta jest dostępna dla urządzeń z sytemem iOS i Android na terenie Wielkiej Brytanii. Wśród tweetów pojawiają się jednak głosy o dokonaniu automatycznej aktualizacji aplikacji do nowej wersji także w Polsce, co może oznaczać, że prawdopodobnie wkrótce trafi ona do wszystkich użytkowników.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail