X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowy wygląd Snapchata – co na to użytkownicy?

Najnowsza wersja Snapchata wiąże się z dużą zmianą w wyglądzie aplikacji. Jej twórcy zdecydowali się na wprowadzenie istotnych modyfikacji. Co uważają na ten temat użytkownicy?

Nowy wygląd Snapchata – co na to użytkownicy?fot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Snapchat wprowadził dziś sporą aktualizację do aplikacji. Jako pierwsi możliwość skorzystania z niej zyskali mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, niestety nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni. A wszystko za sprawą radykalnych zmian, które wprowadzono. Jakich?

W ramach nowej wersji zmieniono układ aplikacji, a sekcja Discover i Stories zostały odświeżone. Jak podaje Mirror, podjęcie takich działań ma na celu oddzielenie treści “social” i “media”, czyli rozróżnienie pomiędzy interakcjami ze znajomymi, a treściami pochodzącymi od wydawców czy mediów.

Podział treści

Zacieranie granic w aplikacji było ekspertymentem, który przyniósł różne efekty. Szczególnie, gdy mamy do czynienia z fake newsami na tak szeroką skalę. Dlatego w ramach nowego Snapchata oddzielono różne rodzaje treści. Czat i Stories od znajomych znajdują się po lewej stronie Snapchata, a relacje od wydawców, twórców i społeczności po prawej stronie. Widok treści od znajomych będzie zbliżony do tego, który znamy z Instagrama – nie odtworzone treści będą podświetlone niebieskim okręgiem.

Priorytet dla aktywnych znajomych

Aby Snapchat był jeszcze bardziej spersonalizowany, uczyniono zakładkę ze Znajomymi bardziej dynamiczną. Dzięki zmianom w algorytmie osoby te będą wyświetlane w kolejności opartej o aktywność naszej komunikacji. Ci, z którymi wymieniami się snapami najcześciej będą widoczni u góry. Nie będzie wówczas konieczności przewijania całej listy, aby dotrzeć do bliskiego znajomego.

fot. https://www.youtube.com/watch?v=nx1R-eHSkfM

fot. mirror.co.uk

Co na to użytkownicy?

Twórcy Snapchata mają nadzieję, że społeczność przekona się do zmian i będzie się z nich cieszyć. O samych planach aktualizacji aplikacji informowano jeszcze w ubiegłym roku, jednakże wygląda na to, że teraz zostały one wcielone w życie. Już teraz nie brak jednak negatywnych komentarzy m.in. w postach na Twitterze czy słabych ocen w sklepie z aplikacjami. Użytkownicy nie są zadowoleni z dokonanych modyfikacji, chcieliby powrotu do poprzedniej wersji, a część z nich deklaruje nawet usunięcie Snapchata.

Aktualizacja ta jest dostępna dla urządzeń z sytemem iOS i Android na terenie Wielkiej Brytanii. Wśród tweetów pojawiają się jednak głosy o dokonaniu automatycznej aktualizacji aplikacji do nowej wersji także w Polsce, co może oznaczać, że prawdopodobnie wkrótce trafi ona do wszystkich użytkowników.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail