X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook ułatwia dostęp do ustawień prywatności

Będący w obliczu krytyki Facebook ułatwia dostęp do ustawień prywatności. Dzięki wprowadzonym zmianom łatwiej będzie znaleźć odpowiednią funkcję lub narzędzie, a także przeglądać, pobierać i usuwać informacje przesłane do serwisu.

Facebook ułatwia dostęp do ustawień prywatnościfot. bank zdjęć pexels/com

reklama


Ostatni czas jest dla Facebooka niełatwym, bowiem jest on pod nieustannym ostrzałem mediów i użytkowników. Korzystający z serwisu głośno i wyraźnie wyrażali swoje niezadowolenie z afery Cambridge Analytica, o czym świadczy akcja #deletefacebook, i poddawali po wątpliwość bezpieczeństwo danych oraz trudność w znalezieniu ustawień prywatności. Dlatego też Facebook, poza usunięciem nadużyć, postanowił ułatwić użytkownikom zarządzanie ich danymi i wzmocnić zasady prywatności.

Łatwiejszy dostęp do ustawień

Krokiem, który ma się do tego przyczynić jest m.in. modyfikacja wyglądu ustawień prywatności, aby było łatwiej nam je znaleźć. Jak czytamy w komunikacie, menu dla urządzeń mobilnych zostało przeprojektowane, uproszczone i zaaranżowane, aby było lepiej widoczne. Ustawienia prywatności będą zaś widoczne w jednym miejscu, a nie jak dotąd na ponad 20 różnych ekranach.

źródło: newsroom.fb.com

źródło: newsroom.fb.com

Opcja Prywatność – skróty

Co więcej, osoby korzystające z Facebooka będą teraz miały łatwiejszy dostęp do ustawień prywatności, bezpieczeństwa i reklam. W menu „Opcja Prywatność – skróty” znalazły się przystępne wyjaśnienia tego jak działają poszczególne funkcje, takie jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe czy preferencje reklamowe. Zarządzanie danymi będzie dzięki temu jeszcze prostsze, a my zyskamy jeszcze większą kontrolę nad informacjami o nas, tym, jakie treści reklamowe do nas trafiają oraz kto widzi udostępniane przez nas wpisy.

skroty - prywatnosc

źródło: newsroom.fb.com

Narzędzia do przeglądania, pobierania i usuwania swoich danych

Przeprojektowano także menu dostępu do swoich danych, które pozwala wygodnie przeglądać, pobierać i usuwać różne informacje udostępnione w przeszłości na Facebooku, w tym posty, zdjęcia, reakcje, historię wyszukiwania czy dodane kontakty. W każdej chwili możliwe jest pobranie ich kopii.

źródło: newsroom.fb.com

źródło: newsroom.fb.com

Facebook deklaruje także, że jego obowiązkiem jest informowanie użytkowników o tym, w jaki sposób zbierane i wykorzystywane są dane w takim języku, aby był dla każdego zrozumiały. W nachodzących tygodniach mają pojawić się więc aktualizacje warunków korzystania z serwisu, w których pojawią się zobowiązania Facebooka w stosunku do użytkowników. Wtedy też dowiemy się więcej na temat apisów dotyczących samych danych – po współpracy z ekspertami prywatności, regulatorami i ustawodawcami zaktualizowane zostaną związane z tym zasady, aby były jeszcze bardziej przejrzyste.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail