X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram z połączeniami audio i wideo?

Wygląda na to, że Instagram wkrótce zaskoczy użytkowników aplikacji. Pojawiły się poszlaki sugerujące, że niebawem dostępna będzie funkcja umożliwiająca połączenia audio oraz wideo.

Instagram z połączeniami audio i wideo?fot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


TechCrunch donosi, że w pliku APK Instagrama widoczne są nowe ikony sugerujące, że wkrótce w aplikacji pojawi się możliwość wykonywania połączeń. Jak czytamy w serwisie, we wspomnianym pliku często znajdują się nieopublikowane funkcje, które czekają w uśpieniu na uruchomienie, będąc przy tym elementami kolejnej wersji aplikacji. Wygląda więc na to, że twórcy aplikacji pracują nad nowym rozwiązaniem, w ramach którego instagramowicze mogliby przeprowadzać rozmowy audio i wideo.

Poszlaki – nowe ikony

Jeden z czytelników amerykańskiego serwisu technologicznego udostępnił widok owych plików, co może tylko potwierdzać sygnały odnotowane przez WABetaInfo w styczniu tego roku. Wówczas przypuszczano, że być może są one tylko testowane wewnętrznie. Obecne poszlaki sprawiają jednak, że trudno nie brać pod uwagę możliwości pojawienia się połączeń w aplikacji.

Co na to sam Instagram? Rzecznik prasowy Instagrama przekazał dziennikarzowi TechCrunch, iż obawia się, że nie może komentować tej sprawy.

Czy to potrzebne?

Aplikacje społecznościowe dają użytkownikom szereg możliwości, które ułatwiają codzienną komunikację. Połączenie głosowe lub wideorozmowa na Instagramie mogłoby sprawić, że serwis zdobyłby kolejny punkt przewagi w rywalizacji ze Snapchatem i znacznie zwiększył swoje możliwości dla czatu.

Powstaje jednak kluczowe pytanie, czy użytkownicy byliby zadowoleni, gdyby otrzymywali połączenia w aplikacji, która dotąd służyła głównie do przeglądania zdjęć, poszukiwania inspiracji i przysłowiowego zabijania czasu?

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail