X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Zalando zwolni nawet 250 osób na rzecz algorytmów

Sztuczna inteligencja zastąpi ludzi w Zalando. W ramach swojej strategii firma planuje zwolnienie od 200 do 250 pracowników, m.in. działu marketingu, i zastąpienie ich algorytmami AI.

Zalando zwolni nawet 250 osób na rzecz algorytmówźródło: materiały prasowe Zalando

reklama


Rozważania na temat tego, czy sztuczna inteligencja i algorytmy zastąpią ludzi trwają od dłuższego czasu. Kolejne doniesienia o zwolnieniach pracowników i zastąpienie ich nowym technologiami sugerują jednak, że zmierzamy w tym kierunku i być może w przyszłości pewne zawody znikną.

Na zamianę zasobów ludzkich na rzecz sztucznej inteligencji zdecydowało się Zalando. Jak czytamy na The Local de, wysyłkowy sklep internetowy z odzieżą chce zastąpić 200 do 250 pracowników marketingu i sprzedaży algorytmami i AI.

Firma zatrudnia obecnie 15 tysięcy osób, z czego aż 6 tysięcy pracuje w głównej siedzibie w Berlinie. W ubiegłym roku poszerzono grono pracowników o 3 tysiące osób. Jednak jak powiedział Frankfurter Allgemeine Zeitung zarządzający firmą, Rubin Ritter, w planach jest personalizacja produktów przy pomocy algorytmów i restrukturyzacja działu marketingu. Zwolnienia są częścią strategii wzrostu Zalando – firma ma świadomość, że zbieranie danych pomoże w personalizowaniu kontaktu z klientem i jest wizją marketingu przyszłości.

Wprowadzane zmiany nie będą jednak dotyczyły wszystkich działów – na przykład e-commerce, w którym planowane jest zatrudnienie dodatkowych 2 tysięcy osób, głównie w stolicy Niemiec, gdzie powstaje nowa siedziba. Firma zapowiada także, że w roku 2018 planowane jest zwiększenie przychodów o 20-25 procent. 

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail