X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Snapchat z grupowym czatem wideo i wzmiankami

Nowości na Snapchacie - twórcy aplikacji poinformowali o możliwości grupowej wideorozmowy. Wprowadzono także oznaczenia profili. Jak działają obie funkcje?

Snapchat z grupowym czatem wideo i wzmiankamifot. snap.com

reklama


Wirtualne spędzanie czasu z grupą znajomych w social media to jeden z trendów, który z pewnością jeszcze bardziej rozwinie się w przyszłości. Możliwości wideorozmów kilku osób równocześnie daje nam już Messenger, a jakiś czas temu Instagram umożliwił nawet prowadzenie wspólnych transmisji na żywo. Nie chcąc pozostać w tyle, Snapchat poinformował wczoraj o wprowadzeniu grupowego czatu wideo.

Wideorozmowa z kilkunastoma znajomymi jednocześnie

Jak możemy przeczytać w oficjalnej informacji, od teraz możliwe jest prowadzenie konwersacji nawet z 16 znajomymi naraz. Aby to zrobić wystarczy uruchomić ikonę kamery na czacie grupowym i zebrać uczestników rozmowy. Otrzymają oni wówczas powiadomienie z zaproszeniem do dołączenia do wideo czatu. Podczas niego użytkownicy mogą wyrażać się w dowolny sposób, np. używając filtrów, wykorzystując tylko głos (przypomnijmy, że opcja czatu głosowego jest dostępna nawet dla 32 osób) lub po prostu wysyłać wiadomości tekstowe widoczne dla wszystkich udzielających się w rozmowie.

Z funkcji skorzystamy zarówno w ramach istniejącej już czatu lub tworząc nowy. Pojawi się ona u wszystkich użytkowników w ciągu najbliższych dni.

Oznaczenia profili

To jednak nie jedyna nowość w aplikacji – Instagram od pewnego czasu umożliwia oznaczanie znajomych w treściach udostępnianych w Instagram Stories. Teraz podobną funkcję oznaczania za pomocą @ i wpisania nazwy użytkownika znajdziemy na Snapchacie. Testowano ją w marcu i jak się okazuje, zdecydowano, że będzie ona ogólnodostępna. Osoby, które zostaną oznaczone, zostaną o tym powiadomione w oknie czatu.

fot. businessinsider.com

fot. businessinsider.com

Działania poczynione przez Snapchata mają zachęcić użytkowników do spędzania większej ilości czasu w aplikacji i korzystania z nowych form komunikacji. Czy rzeczywiście tak się stanie?

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail