X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Aplikacja 8×10 pozwala sprzedawać zdjęcia z Instagrama niczym dzieła sztuki

Już kilka kliknięć może sprawić, że użytkownicy Instagrama zaczną na nim zarabiać. Aplikacja 8x10 pozwala na sprzedaż wydrukowanych, oprawionych w ramkę i podpisanych zdjęć, bez konieczności posiadania sklepu internetowego.

Aplikacja 8×10 pozwala sprzedawać zdjęcia z Instagrama niczym dzieła sztuki

reklama


Użytkownicy Instagrama przykładają coraz więcej uwagi do treści udostępnianych w aplikacji. Na znaczeniu zyskuje także całościowy wygląd profilu i dopasowanie poszczególnych elementów na nim. Dbałość o to wiąże się m.in. z monetyzacją, która dotąd była oparta głównie na współpracy z markami i influencer marketingu.

Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że użytkownicy będą zarabiali na swoich pracach w nieco inny sposób. Jednym z nich jest uruchomiona niespełna miesiąc temu aplikacja 8×10, za pomocą której, dzięki kilku kliknięciom, możliwa jest zamiana instagramowych zdjęć w wydrukowane na artystycznym papierze, oprawione w ramkę i podpisane dzieła, które wystawiane są na sprzedaż.

8×10 from 8x10co on Vimeo.

Działanie aplikacji

Po zarejestrowaniu w aplikacji użytkownik może zarządzać każdym etapem procesu sprzedaży dzieła, bez konieczności posiadania sklepu internetowego. Po stworzeniu posta, wybraniu ceny, hashtagów oraz warunków i udostępnieniu go na Instagramie inni użytkownicy zobaczą obraz w ramce i link do jego zakupu. Wydruki w oprawie mogą być limitowane i sprzedawane w określonej liczbie sztuk lub jedynie w danym czasie, wedle życzenia ich twórcy. Pod zdjęciami mogą znaleźć się także podpisy.

fot. 8x10.co

fot. 8×10.co

Założenia jej twórców

Jak wynika z informacji podanych na oficjalnej stronie aplikacji, jej twórcy zajmują się całym procesem – sprzedażą, drukiem i wysyłką. Wszystko to, co musi zrobić użytkownik, to wykonanie atrakcyjnego zdjęcia i zarejestrowanie się w aplikacji. Z założenia 8×10 ma więc ograniczyć wysiłek i czas, jaki poświęcają twórcy na sprzedaż, druk i odnalezienie klienta zainteresowanego ich działaniem wśród globalnych odbiorców.

źródło: 8x10.co

źródło: 8×10.co

Dostępność

8×10 jest dostępne w AppStore, czyli dla urządzeń z systemem iOS, jednak na chwilę obecną jedynie w amerykańskim sklepie z aplikacjami, a więc nie skorzystamy z niej w Polsce. Za Oceanem jest ona darmowa, a jej twórcy czerpią korzyści finansowe z części sprzedaży.

Mimo jej niedostępności nie można wykluczyć jednak, że zostanie ona uruchomiona za jakiś czas na szerszą skalę i nie trafi także do nas lub, że nie pojawią się jej inne alternatywy bazujący na podobnej idei. Warto mieć więc świadomość, w jakim kierunku zmierza użytkowanie Instagrama oraz jakie korzyści mogą płynąć z udostępniania przyjaznych dla oka, artystycznych fotografii w serwisie.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail