X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook skopiuje Bitmoji i pozwoli na tworzenie avatarów?

Światowy gigant pracuje nad możliwością tworzenia avatarów. Wygląda na to, że być może już niebawem zobaczymy w aplikacji specjalne naklejki, które ułatwią nam komunikację.

Facebook skopiuje Bitmoji i pozwoli na tworzenie avatarów?źródło: Jane Manchun Wong/ techcrunch.com

reklama


Bitmoji, czyli spersonalizowane avatary, które znane są szczególnie ze Snapchata pozwalają użytkownikom na zilustrowanie siebie i komunikację wizualną. Okazuje się, że podobnie jak w przypadku filtrów 3D czy Stories, Facebook inspiruje się aplikacją z duszkiem i pracuje nad wprowadzeniem podobnej opcji u siebie.

Jak donosi TechCrunch, jeden z programistów zauważył w kodzie aplikacji Facebooka na Androida niezrealizowaną oficjalnie funkcję, która umożliwi użytkownikom tworzenie spersonalizowanych naklejek, czyli opcji podobnej do wspomnianego już Bitmoji, i używanie ich w komentarzach oraz na Messengerze. Najprawdopodobniej korzystający z serwisu mieliby opcję wyboru koloru skóry, włosów, fryzury czy rysów twarzy lub też aplikacja sama, na podstawie zdjęć, generowałaby dla nich postacie.

W rozmowie z przedstawicielem serwisu TechCrunch Facebook potwierdził, że pracuje nad avatarami wskazując, że “poszukuje innych sposobów, aby pomóc ludziom wyrażać siebie w serwisie”. Funkcja ta jest jednakże we wczesnym etapie rozwoju i nie wiadomo, kiedy rozpoczną się jej testy na szeroką skalę.

Trudno również na tym etapie rozważać, czy funkcja zostałaby przyjęta z entuzjazmem, czy też nie, bo jak dotąd niewiele wiemy o jej dokładnym sposobie działania. Pojawiają się jednak przypuszczenia, że avatary mogłyby być w jakiś sposób powiązane z technologią rozpoznawania twarzy. Szczególnie, że podczas drugiego dnia konferencji F8 pokazano zapowiedź technologii, która wykorzystuje zdjęcia do odwzorowania czyjejś twarzy w VR, a nawet wykrywania gestów i mimiki tejże osoby, aby j animować.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail