X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram wprowadza możliwość wyciszania profili

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad zaprzestaniem obserwowania swojego znajomego na Instagramie ze względu na częstotliwość lub charakter udostępnianych przez niego zdjęć, Instagram przychodzi z odsieczą. Wkrótce w aplikacji pojawi się opcja wyciszania profili.

Instagram wprowadza możliwość wyciszania profilifot. instagram-press.com

reklama


Ogromna popularność mediów społecznościowych sprawia, że każdego dnia zalewa nas fala treści, zarówno tekstowych, jak i wizualnych. Nie wszystkie z nich chcemy jednak na bieżąco widzieć, dlatego czasami w obliczu zmęczenia aktywnością danej osoby decydujemy się już jej nie obserwować. Nie zawsze jest to jednak dobrze odbierane przez drugą stronę, szczególnie gdy ma ona konto prywatne, a my poprzez nieobserwowanie jej tracimy całkowity dostęp do jej profilu, co może mieć przełożenie na realne relacje.

Wyciszanie profili

Instagram postanowił poradzić sobie z tym problemem i wczoraj poinformował użytkowników o nowej opcji “Mute”, czyli “Wycisz”, która umożliwia użytkownikom ukrycie treści udostępnianych przez dany profil, bez konieczności rezygnacji z obserwowania go.

Po kliknięciu w trzy kropki nad fotografią lub na ogólnym widoku profilu zobaczymy kilka opcji – jedną spośród nich będzie właśnie wyciszanie. Co ważne, za pomocą funkcji możemy wyciszyć tylko posty lub posty i relacje.

fot. instagram-press.com

fot. instagram-press.com

Powrót do poprzedniego stanu

Użytkownik, którego profil zostanie wyciszony nie zostanie o tym poinformowany. Sama zawartość jego profilu będzie dla nas wciąż widoczna, jednakże dopiero po wejściu bezpośrednio na jego widok, a nie w ramach news feedu. W każdej chwili możliwe jest odwrócenie tego stanu i ponowny dostęp w kanale aktualności do wszelkich materiałów udostępnianych przez daną osobę.

Rozwiązanie to wydaje się na pierwszy rzut oka bardzo przydane, bo wiem pomoże nam ono w dostosowaniu naszego kanału aktualności i sprawieniu, że zobaczymy więcej treści, które lubimy – bez konieczności podejmowania bardziej radykalnych kroków wobec użytkowników i zupełnego wykluczania ich z grona osób obserwowanych.

Jak wynika z komunikatu Instagrama, funkcja będzie dostępna globalnie w nadchodzących tygodniach. 

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail