X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Błąd Facebooka – portal wskazuje, że 17 czerwca obchodzimy Dzień Ojca

Dziś Dzień Ojca? Portal Zuckerberga wprowadza użytkowników w błąd wskazując, że to dzisiaj powinniśmy złożyć życzenia swoimi Ojcom. Z czego wynika pomyłka, która wprawiła w zakłopotanie korzystających z Facebooka?

Błąd Facebooka – portal wskazuje, że 17 czerwca obchodzimy Dzień Ojcafot. bank zdjęć pexels.com

reklama


Wielu użytkowników najpopularniejszego portalu społecznościowego jest dziś zdezorientowanych przez informację wyświetlaną na górze kanału Aktualności. Wynika z niej bowiem, że dzisiaj, czyli w niedzielę 17 czerwca, obchodzony jest Dzień Ojca. Portal zachęca także do podziękowania Tatom z całego świata i wykorzystania w tym celu gotowych grafik.

źródło: zrzut ekranu z Facebooka

źródło: zrzut ekranu z Facebooka

Problem polega jednak na tym, że od 1965 roku w Polsce święto to przypada na 23 czerwca, czyli najbliższą sobotę. Skąd więc wzięła się dzisiejsza data?

Jak się okazuje, w niektórych krajach jest to święto ruchome – w Stanach Zjednoczonych oraz w Turcji Dzień Ojca obchodzony jest w trzecią niedzielę czerwca. Najpewniej więc zespół Facebooka popełnił błąd, w wyniku którego mieszkańcom innych krajów również wyświetla się taka informacja.

Korzystający z serwisu są nieco zdezorientowani i prowadzą dyskusje na temat tego, kiedy powinniśmy złożyć życzenia naszym Ojcom. Z przeglądu na portalu wynika nawet, że niektórzy na fali podpowiedzi ze strony serwisu zdecydowali się zrobić to dzisiaj. Uspokajamy więc, że w Polsce ten dzień świętować będziemy w sobotę, a całe zamieszanie to błąd portalu Marka Zuckerberga i możemy przypuszczać, że niedługo zostanie usunięty.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail