X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Błąd Facebooka – portal wskazuje, że 17 czerwca obchodzimy Dzień Ojca

Dziś Dzień Ojca? Portal Zuckerberga wprowadza użytkowników w błąd wskazując, że to dzisiaj powinniśmy złożyć życzenia swoimi Ojcom. Z czego wynika pomyłka, która wprawiła w zakłopotanie korzystających z Facebooka?

Błąd Facebooka – portal wskazuje, że 17 czerwca obchodzimy Dzień Ojcafot. bank zdjęć pexels.com

reklama


Wielu użytkowników najpopularniejszego portalu społecznościowego jest dziś zdezorientowanych przez informację wyświetlaną na górze kanału Aktualności. Wynika z niej bowiem, że dzisiaj, czyli w niedzielę 17 czerwca, obchodzony jest Dzień Ojca. Portal zachęca także do podziękowania Tatom z całego świata i wykorzystania w tym celu gotowych grafik.

źródło: zrzut ekranu z Facebooka

źródło: zrzut ekranu z Facebooka

Problem polega jednak na tym, że od 1965 roku w Polsce święto to przypada na 23 czerwca, czyli najbliższą sobotę. Skąd więc wzięła się dzisiejsza data?

Jak się okazuje, w niektórych krajach jest to święto ruchome – w Stanach Zjednoczonych oraz w Turcji Dzień Ojca obchodzony jest w trzecią niedzielę czerwca. Najpewniej więc zespół Facebooka popełnił błąd, w wyniku którego mieszkańcom innych krajów również wyświetla się taka informacja.

Korzystający z serwisu są nieco zdezorientowani i prowadzą dyskusje na temat tego, kiedy powinniśmy złożyć życzenia naszym Ojcom. Z przeglądu na portalu wynika nawet, że niektórzy na fali podpowiedzi ze strony serwisu zdecydowali się zrobić to dzisiaj. Uspokajamy więc, że w Polsce ten dzień świętować będziemy w sobotę, a całe zamieszanie to błąd portalu Marka Zuckerberga i możemy przypuszczać, że niedługo zostanie usunięty.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail