X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram umożliwia zakupy przez Stories

Zakupy przez Instagrama także w Stories. Twórcy aplikacji poinformowali o nowości w relacjach, która pozwoli na oznaczanie produktów. Dzięki temu użytkownicy dowiedzą się o nich więcej i będą mogli przejść bezpośrednio do sklepu.

Instagram umożliwia zakupy przez Storiesźródło: instagram-press.com

reklama


Instagram poinformował oficjalnie, że od teraz możliwość oznaczania produktów w aplikacji jest dostępna nie tylko na głównym kanale, ale i w Stories. Oznacza to, że użytkownicy zobaczą w relacjach ikony z torbami na zakupy, które pozwolą nam na zobaczenie szczegółów o danym przedmiocie. Dzięki temu użytkownicy mogą nabywać produkty zarówno od marek takich jak Adidas i Aritzia, ale i Louis Vuitton.

Zakupy na Instagramie

Testy funkcji zakupów na Instagramie rozpoczęły się już dwa lata temu. Pierwotnie mogło skorzystać z niej jedynie 20 partnerów, jednakże po czasie wprowadzono ją na szeroką skalę.  Obecnie jest ona istotnym elementem profili marek posiadających sklepy internetowe, a także influencerów. Dodatek ten wspiera sprzedaż produktów za pomocą aplikacji. W Polsce funkcja ta dostępna jest od kwietnia.

źródło: Stories @louisvuitton na Instagramie

źródło: Stories @louisvuitton na Instagramie

Jak się okazuje, kupujący na Instagramie są doświadczeni – korzystają z aplikacji, by odnaleźć najnowsze trendy i style. Ze Stories każdego dnia korzysta już 300 milionów użytkowników i coraz częściej odnajdują oni nowe produkty pochodzące od ulubionych firm. Z przeprowadzanej niedawno ankiety wynika także, że instagramowicze często oglądają relacje marek, aby pozostać z nimi w kontakcie oraz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nich produkcie. Wprowadzenie opcji zakupu do relacji wydaje się więc być uzasadnione.

Dostępność funkcji

Obecnie z opcji tej skorzystają wybrane profile marek, jednak już wkrótce będzie ona dostępna dla kolejnych profili.

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail