X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

ACTA 2 odrzucone. Parlament Europejski sprzeciwił się dyrektywie o prawach autorskich

Podczas głosowania odrzucono projekt dyrektywy o prawach autorskich. Parlament Europejski wróci do tematu nowelizacji przepisów prawdopodobnie we wrześniu.

ACTA 2 odrzucone. Parlament Europejski sprzeciwił się dyrektywie o prawach autorskichfot. bank zdjęć bigstockphoto.com

reklama


Kilka godzin temu pisaliśmy o Wikipedii, która w ramach protestu przeciwko dyrektywie o prawach autorskich wyłączyła na dobę swoje strony. Wspominaliśmy także, że w dniu dzisiejszym poznamy wyniki głosowania dotyczące tzw. ACTA 2.0.

Po godzinie 12 poinformowano oficjalnie, że Parlament Europejski odrzucił projekt mandatu do rozpoczęcia negocjacji w sprawie aktualizacji przepisów dotyczących „praw autorskich w erze cyfrowej”.

Wyniki głosowania

Ze strony Parlamentu Europejskiego możemy dowiedzieć się, że na posiedzeniu plenarnym 278 posłów głosowało za przyjęciem poprawek przedłożonych 20 czerwca przez parlamentarną komisję prawną, 318 opowiedziało się za ich odrzuceniem, 31 osób wstrzymało się od głosu. W rezultacie tego stanowisko Parlamentu będzie ponownie przedmiotem debaty, poprawek i głosowania na następnej sesji plenarnej we wrześniu.

Powrót do tematu nowelizacji we wrześniu

Po głosowaniu sprawozdawca, Axel Voss (EPL, Niemcy), powiedział: “Żałuję, że większość posłów do PE nie poparła stanowiska, które ja i komisja prawna popieramy. Jest to jednak część procesu demokratycznego. We wrześniu wrócimy do tej kwestii, aby dokładniej się zastanowić i spróbować rozwiać obawy ludzi, a jednocześnie zaktualizować zasady dotyczące praw autorskich we współczesnym środowisku cyfrowym”.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail