X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Ankiety także w wiadomościach prywatnych na Instagramie

Korzystasz z ankiet na Instagramie? Od teraz możesz robić to nie tylko w ramach Stories, ale i wiadomości prywatnych. Twórcy aplikacji umożliwiają pozyskiwanie odpowiedzi także bezpośrednio od wybranych użytkowników.

Ankiety także w wiadomościach prywatnych na Instagramiefot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


W ubiegłym roku pisaliśmy o tym, że Instagram wprowadził do aplikacji interkatywne ankiety, które pomagają zwiększyć zaangażowanie użytkowników oraz pozyskać informacje na temat ich wyboru sposród dostępnych wariantów. Obecnie możemy zaobserwować, że z opcji chętnie korzystają zarówno indywidualni użytkownicy zainteresowani opinią znajomych oraz influencerzy i marki, które w ten sposób angażują swoich odbiorców.

Dotąd z naklejek z ankietami mogliśmy korzystać w ramach Stories. Wówczas tworzący ankietę miał dostęp do listy osób, które oddały w niej głos oraz tego, jakiego wyboru dokonali. Dwa dni temu twórcy aplikacji poinformowali jednak, że od teraz z ankiet skorzystamy także w ramach wiadomości prywatnych. 

Ankiety w Direct Message

Na profilu aplikacji na Facebooku oraz w ramach Stories udostępniono wideo, z której wynika, że instagramowicze mogą tworzyć ankiety i wysyłać je bezpośrednio do wybranych użytkowników.

Po zaktualizowaniu aplikacji jej użytkownicy mogą bowiem wybrać, kto może głosować w danej ankiecie i wskazać, czy chcą, aby była to jedna osoba czy może grupa użytkowników komunikująca się w ramach wątku na Instagramie.

Jak wysłać ankietę w wiadomości prywatnej?

Aby stworzyć ankietę w wiadomości prywatnej wystarczy wybrać ikonę samolociku charakterystyczną dla Direct Message  i kliknąć w widoczny przy pasku konwersacji aparat. Wówczas po wykonaniu zdjęcia i filmu możemy dodać do niego ankietę oraz jej warianty i za pomocą przycisku “Wyślij do” wskazać osoby lub grupy do jakich ma ona trafić.

Wyniki głosowania

Po otrzymaniu ankiety znajomi mogą od razu przystąpić do głosowania, a my w oknie rozmowy zobaczymy informację, że użytkownik X zagłosował(a) na opcję Y do pytania “Z”. 

Jeśli ankieta zostanie wysłana do grupy osób rozmawiających w jednym wątku, wszyscy uczestnicy rozmowy zobaczą jej wyniki.

Z rozszerzonej możliwości ankiet mogą skorzystać wszyscy użytkownicy, którzy zaktualizowali aplikację do najnowszej wersji. 

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail