X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Ankiety także w wiadomościach prywatnych na Instagramie

Korzystasz z ankiet na Instagramie? Od teraz możesz robić to nie tylko w ramach Stories, ale i wiadomości prywatnych. Twórcy aplikacji umożliwiają pozyskiwanie odpowiedzi także bezpośrednio od wybranych użytkowników.

Ankiety także w wiadomościach prywatnych na Instagramiefot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


W ubiegłym roku pisaliśmy o tym, że Instagram wprowadził do aplikacji interkatywne ankiety, które pomagają zwiększyć zaangażowanie użytkowników oraz pozyskać informacje na temat ich wyboru sposród dostępnych wariantów. Obecnie możemy zaobserwować, że z opcji chętnie korzystają zarówno indywidualni użytkownicy zainteresowani opinią znajomych oraz influencerzy i marki, które w ten sposób angażują swoich odbiorców.

Dotąd z naklejek z ankietami mogliśmy korzystać w ramach Stories. Wówczas tworzący ankietę miał dostęp do listy osób, które oddały w niej głos oraz tego, jakiego wyboru dokonali. Dwa dni temu twórcy aplikacji poinformowali jednak, że od teraz z ankiet skorzystamy także w ramach wiadomości prywatnych. 

Ankiety w Direct Message

Na profilu aplikacji na Facebooku oraz w ramach Stories udostępniono wideo, z której wynika, że instagramowicze mogą tworzyć ankiety i wysyłać je bezpośrednio do wybranych użytkowników.

Po zaktualizowaniu aplikacji jej użytkownicy mogą bowiem wybrać, kto może głosować w danej ankiecie i wskazać, czy chcą, aby była to jedna osoba czy może grupa użytkowników komunikująca się w ramach wątku na Instagramie.

Jak wysłać ankietę w wiadomości prywatnej?

Aby stworzyć ankietę w wiadomości prywatnej wystarczy wybrać ikonę samolociku charakterystyczną dla Direct Message  i kliknąć w widoczny przy pasku konwersacji aparat. Wówczas po wykonaniu zdjęcia i filmu możemy dodać do niego ankietę oraz jej warianty i za pomocą przycisku “Wyślij do” wskazać osoby lub grupy do jakich ma ona trafić.

Wyniki głosowania

Po otrzymaniu ankiety znajomi mogą od razu przystąpić do głosowania, a my w oknie rozmowy zobaczymy informację, że użytkownik X zagłosował(a) na opcję Y do pytania “Z”. 

Jeśli ankieta zostanie wysłana do grupy osób rozmawiających w jednym wątku, wszyscy uczestnicy rozmowy zobaczą jej wyniki.

Z rozszerzonej możliwości ankiet mogą skorzystać wszyscy użytkownicy, którzy zaktualizowali aplikację do najnowszej wersji. 

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail