X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Bez protokołu HTTPS użytkownicy nie zalogują się do Twojej strony za pomocą Facebooka

Facebook aktualizuje wymagania protokołu HTTPS. Od 6 października domeny bez szyfrowania nie będą mogły zostać dodane do autoryzacji i korzystać z logowania do serwisu.

Bez protokołu HTTPS użytkownicy nie zalogują się do Twojej strony za pomocą Facebookafot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Facebook od kilku miesięcy kładzie jeszcze większy nacisk na bezpieczeństwo serwisu. Niedawno poinformowano o istotnej aktualizacji dla obsługi dostępów do Facebooka. Od 6 października domena bez HTTPS nie będzie mogła zostać dodana do autoryzacji. Dotyczy się do zarówno serwisów internetowych, jak i aplikacji.

Bezpieczne logowanie

HTTPS szyfruje połączenie, przez co pomaga zachować poufność przekazywanych informacji oraz chronić bezpieczeństwo osób korzystających z naszej aplikacji i logowania Facebooka. Ustawienia te były dotąd wymagane wobec wszystkich aplikacji utworzonych od marca 2018, a dla pozostałych można było je wyłączyć.

Jak informuje Facebook, już za miesiąc będą one niezbędne dla wszystkich stron i aplikacji. Po 6 października wszelkie niezabezpieczone przekierowania identyfikatorów lub stron wywołujących logowanie czy API z HTTP przestaną działać.

źródło: developers.facebook.com

źródło: developers.facebook.com

Powiadomienia

Użytkownicy otrzymują od kilku dni powiadomienia od serwisu o tym, że zmiany te są już dostępne dla ich aplikacji oraz zalecenia dla zaktualizowania stron, aby działały poprzez bezpieczne przeglądanie, czyli HTTPS. Niezwykle istotne jest więc to, aby wszyscy korzystający z takiej formy logowania do 6 października upewnili się, że adresy URL przekierowują poprawnie, gdyż w innym przypadku korzystanie z tej opcji będzie niemożliwe.

Dla niektórych stron może być to w pewien sposób utrudnieniem, jednakże obecnie większość dostawców hostingu zapewnia bezpłatne certyfikaty SSL, a samo posiadanie go może mieć znacznie także dla wyszukiwania naszej strony w Google.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail