X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter eksperymentuje z wyglądem komentarzy pod tweetami

Twitter rozważa nowe rozwiązania dla widoku komentarzy w profilu, które mogłyby pozytywnie wpłynąć na zaangażowanie użytkowników i prowadzenie dyskusji w czasie rzeczywistym.

Twitter eksperymentuje z wyglądem komentarzy pod tweetamifot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Jak podaje Social Media Today, Twitter testuje nowy wygląd interakcji pod komentarzami dla interakcji do tweetów. Sara Haider, Twitter Product Director, opublikowała w serwisie zrzuty ekranu potencjalnych rozwiązań. Ich wdrożenie nie jest pewne, jednakże przedstawicielka Twittera prosiła użytkowników o opinie na temat propozycji. Co miałoby się zmienić?

Nowy wygląd aktywności?

Istotne elementy, jakie są rozważane to pogrupowane w wątki odpowiedzi, co pozwoliłoby na sprawdzanie, kto reaguje na tweety i tworzenie łańcuchów odpowiedzi, kodowanie kolorystyczne, w ramach którego odpowiedzi na oryginalnego tweeta byłyby fioletowe (odpowiedzi autora) lub niebieskie (Twoje odpowiedzi).

Przy zdjęciach profilowych  zaś mogłyby pojawić się zielone kropki wskazujące na to, że dany użytkownik jest aktualnie aktywny, co pozwoliłoby na zwiększenie zaangażowania i motywowało do odniesienia się do informacji w danej chwili.

źródło: twitter.com/pandemona

źródło: twitter.com/pandemona

Zwiększenie zaangażowania

Wspomniane funkcje nie są czymś rewolucyjnym dla użytkowników social media, jednakże mogą znacznie poprawić doświadczenia korzystających z Twittera i wpłynąć pozytywnie na zaangażowanie w serwisie.

Bardziej przejrzysty wygląd komentarzy oraz widok tego, czy dany użytkownik jest obecnie aktyny mogłyby sprzyjać prowadzeniu dyskusji w czasie rzeczywistym. Na chwilę obecną nie ma jednak oficjalnych informacji o konkretnych planach wdrożenia tych opcji.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail