X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook umożliwi czat nawet 250 członkom grupy jednocześnie

Wygląda na to, że już wkrótce Facebook pozwoli członkom grup na prowadzenie czatu udziałem nawet 250 użytkowników w tym samym czasie.

Facebook umożliwi czat nawet 250 członkom grupy jednocześnieźródło: shutterstock.com

reklama


Użytkownicy Facebooka chętnie korzystają z grup, dlatego też twórcy portalu chcą urozmaicić ich doświadczenia i ułatwić komunikację. Wedle informacji, które kilka dni temu udostępniło WeRSM, Facebook umożliwi członkom grup prowadzenie czatu nawet z 250 użytkownikami oraz połączeń audio lub wideo z maksymalnie 50 osobami.

Tworzenie czatu dla członków Grup

Wkrótce wszyscy członkowie grup będą mogli rozpocząć czat, klikając opcję “Rozpocznij czat” na karcie Czaty na górze strony grupy. Po kliknięciu w niego zostaną przekierowani do Messengera, aby wybrać nazwę czatu i dodać konkretnych członków rozmowy.

Z informacji amerykańskiego portalu wynika, że czaty będą mogły być tworzone przez wszystkich członków grup, jednakże administratorzy będą mogli je wyłączać lub zezwalać wyłącznie tylko innym administratorom na ich tworzenie. 

źródło: wersm.com

źródło: wersm.com

Powiadomienia

Rozmawiać będą mogli tylko członkowie grupy. Każdy z nich będzie mógł wyświetlać treści i dołączać do wszystkich otwartych czatów. Uczestniczenie w konwersacji nie będzie jednak obowiązkowe, a korzystający z serwisu nie muszą obawiać się spamu – Facebook nie będzie informował o każdej nowej wiadomości w wątku, dopóki nie zaakceptujemy zaproszenia do dołączenia do niej.

Wedle WeRSM stopniowo rozwijana funkcja powiadomi także członków grupy, gdy będą oni dodawani do czatów. Będą mogli oni sami zadecydować o otrzymywaniu powiadomień lub o byciu wspomnianym w rozmowie za pomocą @. Opcję otrzymywania powiadomień w dowolnym momencie można wyłączyć.

Możliwość tworzenia czatów z tak dużą liczbą rozmówców ma pojawić się w ciągu najbliższych tygodni. Czy wpłynie ona na funkcjonowanie grup? Przekonamy się pewnością już niebawem.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail