X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Messenger 4 – co zmieni się w nowej wersji komunikatora?

Facebook zaprezentował nową wersję Messengera. W ramach niej nawigacja po odświeżonym komunikatorze będzie jeszcze łatwiejsza, a my zyskamy nowe możliwości personalizacji rozmów.

Messenger 4 – co zmieni się w nowej wersji komunikatora?źródło: newsroom.fb.com

reklama


Facebook zaprezentował wczoraj nową odsłonę swojego komunikatora. Messenger 4 ma być uproszczony zarówno pod kątem nawigacji, jak i personalizacji konwersacji. Skąd taki pomysł? W ostatnim badaniu dotyczącym Messengera, 7 na 10 osób powiedziało, że prostota w obsłudze aplikacji do wiadomości jest dla nich priorytetem.

Wśród ankietowanych, którzy przesyłają wiadomości częściej, 62% twierdziło, że komunikowanie się daje im poczucie, że są bliżej swoich przyjaciół. Dlatego też Messenger 4 ma zapewnić bliskość i autentyczność, o które proszą użytkownicy. A wszystko to dzięki prostocie designu i zaawansowanym funkcjom, które skupione są wokół przesyłania wiadomości i nawiązywania połączeń.

Łatwiejsza nawigacja

Aby ułatwić znalezienie funkcji, na których Ci zależy, nowy Messenger będzie miał trzy zamiast dziewięciu kart. Będą to Czaty, Osoby oraz Odkryj (Chats, People, Discover). Twoje rozmowy – zarówno indywidualne, jak i grupowe – znajdą się w zakładce Czaty na pierwszym planie. Dla setek milionów ludzi, którzy codziennie udostępniają zdjęcia i filmy, Messenger 4 będzie miał funkcje komunikacji wizualnej, takie jak kamera na górze ekranu, dzięki czemu łatwo będzie zrobić i udostępnić swoje selfie.

źródło: newsroom.fb.com

źródło: newsroom.fb.com

Po kliknięciu karty Osoby będziesz mógł odnaleźć znajomych, zapoznać się z ich Stories i zobaczyć wszystkich tych, którzy są teraz aktywni. Ostatnią zakładką będzie Odkryj, w którym będziesz mógł łączyć się z firmami, aby uzyskać najświeższe oferty, zagrać w Instant Games, zarezerwować następne wakacje, śledzić wiadomości i wiele więcej.

Nowe sposoby personalizacji konwersacji

Użytkownicy Messengera używają go także do wyrażania siebie pomocą niestandardowych pseudonimów, emotikonów i kolorów czatu. Właśnie dlatego, dzięki niewielkiej aktualizacji dostosowań czatu nazwanych gradientami kolorów, Messenger 4 ma inny sposób personalizowania rozmów.

Dzięki tej funkcji użyjemy wielu kolorów, aby dostosować dymki czatu w rozmowach. Możesz zobaczyć, jak zmieniają się kolory z czerwonego na niebieski, na przykład podczas przewijania w górę i w dół rozmowy. Gradienty kolorów można zmieniać w dowolnym momencie, aby odzwierciedlić nastrój lub temat rozmowy.

źródło: newsroom.fb.com

źródło: newsroom.fb.com

Możliwości komunikacji

Podczas, gdy Messenger 4 to prostsze i łatwiejsze w użyciu wiadomości, jego twórcy podkreślają, że mimo zmian w kartach komunikator zachowuje wszystkie dotychczasowe funkcje, które ułatwiają komunikację z osobami, na których Ci zależy.

Niezależnie od tego, czy chcesz sondować znajomych, który film obejrzeć, podzielić rachunek za wczorajszą kolację, udostępnić swoją lokalizację na żywo, znaleźć znajomych na festiwalu muzycznym, rzucić im wyzwanie w swoich ulubionych grach lub nadrobić zaległości w grupowym czacie wideo, wszystko to jest wciąż możliwe i się nie zmienia.

Wprowadzanie nowej wersji aplikacji

Najważniejszą modyfikacją nowej wersji jest zastąpienie dziewięciu zakładek z dotychczasowej wersji trzema: Chat, People oraz Discover, z jednoczesnym zachowaniem wszystkich funkcji aplikacji. Zwiększą się również możliwości personalizacji poprzez dodanie gradientów kolorystycznych w konwersacjach.

Z racji tego, że przyzwyczajenie się do zmian w aplikacji, z której korzystamy każdego dnia może zająć trochę czasu, ich wprowadzanie będzie odbywało się etapami. Zmiany, które zostały wstępnie zapowiedziane podczas konferencji F8, wkrótce trafią do wszystkich 1,3 miliarda użytkowników Messengera na całym świecie. Początkowo zostanie uproszczony interfejs, a w dalszej kolejności pojawią się nowe funkcje, jak na przykład „Dark mode” ograniczający ilość światła generowanego przez aplikację.

źródło: newsroom.fb.com

źródło: newsroom.fb.com

Messenger 4 będzie stopniowo wprowadzany na całym świecie w nadchodzących tygodniach dla użytkowników aplikacji na urządzenia z systemem iOS i Android.

Źródło: materiały prasowe Facebooka

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail