X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Zdjęcia 3D już dostępne na Facebooku

Facebook poinformował wczoraj o nowej opcji w serwisie - zdjęciach 3D. Serwis przekształci nasze fotografie w trójwymiarowe obrazy dostępne w Aktualnościach oraz wirtualnej rzeczywistości.

Zdjęcia 3D już dostępne na Facebookuźródło: facebook360.fb.com

reklama


Podczas konferencji F8, która odbyła się w maju, światowy gigant zapowiedział, że trwają prace nad nową funkcją – zdjęciami 3D. Od wczoraj użytkownicy Facebooka mogą dostrzec nowy wygląd zdjęć w Aktualnościach u niektórych użytkowników. Do portalu dodano bowiem wspomnianą funkcję trójwymiarowych zdjęć. System AI dodaje do fotografii głębię i ruch, aby stworzyć bardziej realistyczne obrazy.

Trójwymiarowe fotografie

Wedle twórców serwisu, zdjęcia 3D to nowy sposób na dzielenie się wspomnieniami i chwilami w nieco innej formie. Dzięki technologii przechwytującej odległość między obiektem na pierwszym planie a tłem, zdjęcia 3D ożywiają sceny z głębią i ruchem.

Niezależnie od tego, czy jest jest to zdjęcie zwierzaka, znajomych czy pięknego miejsca z ostatnich wakacji, wystarczy zrobić zdjęcie w trybie portretowym. Co jednak ważne, zdjęcie musi być wykonane za pomocą smartfona z dwoma obiektywami. Następnie należy udostępnić je jako zdjęcie 3D na Facebooku, gdzie możliwe będzie jego przewijanie, przesuwanie i przechylanie.

Jak stworzyć zdjęcie 3D?

Przy okazji ogłoszenia nowości, Facebook udostępnił użytkownikom krótki poradnik na temat tego, jak stworzyć zdjęcie 3D.

1. Utwórz warstwy.

Aby udostępnić zdjęcie 3D na Facebooka, należy rozpocząć tworzenie nowego posta i wybrać opcję “Zdjęcie 3D”. Stamtąd, z folderu ze zdjęciami portretowymi, wykonanymi iPhone’ami 7+, 8+, X lub XS możemy wybrać dowolną fotografię. Najlepsze wyniki uzyskamy jednak, jeśli główny obiekt znajduje się w odległości trzech lub czterech stóp, czyli około 1-1,2 m. Warto także spróbować uchwycić sceny z wieloma warstwami głębi, czyli tak, aby coś znajdowało się na pierwszym planie, a coś w tle.

2. Pamiętaj o kontraście.

Efekt 3D uzyskamy, gdy fotografowany obiekt ma kontrastowe kolory – na przykład osoba ubrana w niebieską koszulę, stojącą przed niebieską ścianą będzie wyglądała tak dobrze w na trójwymiarowym zdjęciu, jak osoba w ubraniu o innym kolorze przed tą samą ścianą .

3. Użyj tekstury.

Niektóre materiały i obiekty wyglądają lepiej lub gorzej na zdjęciach 3D niż inne. Najlepsze wyniki uzyskamy od obiektów, które mają teksturę, solidne krawędzie i nie są zbyt błyszczące. Powinniśmy unikać także przezroczystych obiektów, takich jak przezroczysty plastik lub szkło, ponieważ nie zawsze będą one dokładnie wychwytywane.

Możliwość tworzenia i udostępniania zdjęć 3D pojawiła się wczoraj i będzie dostępna dla wszystkich w nadchodzących tygodniach.

  • Jaceeeek

    Pomysł jest jak najbardziej innowacyjny i warty uwagi. Nowości są oczywiście różnie odbierane, jednak wszystko co nowe powinno dostać swoją szansę. Już chwilę temu na stronie https://www.ecommerce2day.pl/3d-nowy-rodzaj-postow-na-facebooku/ czytałem o wprowadzeniu na facebooku tych postów, ale jeszcze ich nie widziałem. Myślę jednak, że ten pomysł może się sprawdzić.

  • A co z filmami 3D?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail