X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Jak usunąć wysłaną wiadomość na Messengerze?

Użytkownicy Messengera w końcu mogą skorzystać z długo wyczekiwanej funkcji komunikatora. Od teraz mogą oni bowiem usuwać już wysłane wiadomości. Jak to zrobić?

Jak usunąć wysłaną wiadomość na Messengerze?fot. shutterstock.com

Od kilku dni użytkownicy Messengera mogą korzystać z najnowszej opcji usuwania wiadomości. Korzystający z komunikatora zyskali możliwość kasowania treści wysyłanych wiadomości nie tylko w swoim widoku rozmowy, ale u odbiorcy w ciągu 10 minut od ich wysłania. Po podjęciu działania będą one niewidoczne więc nie tylko jak dotąd dla nadawcy, ale i dla członków konwersacji.

Użytkownicy z Polski jako jedni z pierwszych, tuż obok mieszkańców Boliwii, Kolumbii i Litwy, mogą skorzystać z najnowszej opcji komunikatora na urządzeniach z systemem iOS i Android. W jaki sposób?

Jak usunąć wysłaną wiadomość?

Jeśli przez przypadek wyślemy złe zdjęcie lub nieodpowiedni komunikat, z łatwością możemy je usunąć. Aby to zrobić należy w aplikacji mobilnej należy:

1) Przytrzymać dłużej palcem na wiadomości.

2) Wybrać przycisk „Usuń”.

3) Wskazać, aby treść została usunięta dla wszystkich.

źródło: zrzut ekranu z Messengera

źródło: zrzut ekranu z Messengera

Podobne działanie wykonamy także w wersji deskoptowej Facebooka po wybraniu ikony z trzema kropkami przy danym wątku rozmowy.

źródło: zrzut ekranu z Facebooka

źródło: zrzut ekranu z Facebooka

Wiadomość nie znika jednak niezauważalnie – zarówno dla jej nadawcy, jak i odbiorcy widoczny jest komunikat, że „Usunięto wiadomość”. Oznacza to, że o ile skasowanie wiadomości nie jest niczym skomplikowanym, o tyle działanie to jest widoczne dla naszego rozmówcy i może on nadal ją zgłosić.

źródło: zrzut ekranu z Messengera

źródło: zrzut ekranu z Messengera

Przydatność funkcji

Z pewnością na możliwość usuwania wiadomości czekało z niecierpliwością wielu użytkowników, którym w trakcie prowadzenia kilku konwersacji równocześnie zdarza się mylić okna rozmowy i treści, jakie pragną przekazać poszczególnym osobom. Bez wątpienia fakt usunięcia wiadomości w sposób bardziej dyskretny byłby dla użytkowników bardziej satysfakcjonujący. W niektórych sytuacjach sygnał, że nasz rozmówca usunął przekazany komunikat może powodować szereg pytań. Mimo to w wielu sytuacjach takie rozwiązanie może okazać się niezwykle pomocne.


Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail