X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Jak usunąć wysłaną wiadomość na Messengerze?

Użytkownicy Messengera w końcu mogą skorzystać z długo wyczekiwanej funkcji komunikatora. Od teraz mogą oni bowiem usuwać już wysłane wiadomości. Jak to zrobić?

Jak usunąć wysłaną wiadomość na Messengerze?fot. shutterstock.com

reklama


Od kilku dni użytkownicy Messengera mogą korzystać z najnowszej opcji usuwania wiadomości. Korzystający z komunikatora zyskali możliwość kasowania treści wysyłanych wiadomości nie tylko w swoim widoku rozmowy, ale u odbiorcy w ciągu 10 minut od ich wysłania. Po podjęciu działania będą one niewidoczne więc nie tylko jak dotąd dla nadawcy, ale i dla członków konwersacji.

Użytkownicy z Polski jako jedni z pierwszych, tuż obok mieszkańców Boliwii, Kolumbii i Litwy, mogą skorzystać z najnowszej opcji komunikatora na urządzeniach z systemem iOS i Android. W jaki sposób?

Jak usunąć wysłaną wiadomość?

Jeśli przez przypadek wyślemy złe zdjęcie lub nieodpowiedni komunikat, z łatwością możemy je usunąć. Aby to zrobić należy w aplikacji mobilnej należy:

1) Przytrzymać dłużej palcem na wiadomości.

2) Wybrać przycisk “Usuń”.

3) Wskazać, aby treść została usunięta dla wszystkich.

źródło: zrzut ekranu z Messengera

źródło: zrzut ekranu z Messengera

Podobne działanie wykonamy także w wersji deskoptowej Facebooka po wybraniu ikony z trzema kropkami przy danym wątku rozmowy.

źródło: zrzut ekranu z Facebooka

źródło: zrzut ekranu z Facebooka

Wiadomość nie znika jednak niezauważalnie – zarówno dla jej nadawcy, jak i odbiorcy widoczny jest komunikat, że “Usunięto wiadomość”. Oznacza to, że o ile skasowanie wiadomości nie jest niczym skomplikowanym, o tyle działanie to jest widoczne dla naszego rozmówcy i może on nadal ją zgłosić.

źródło: zrzut ekranu z Messengera

źródło: zrzut ekranu z Messengera

Przydatność funkcji

Z pewnością na możliwość usuwania wiadomości czekało z niecierpliwością wielu użytkowników, którym w trakcie prowadzenia kilku konwersacji równocześnie zdarza się mylić okna rozmowy i treści, jakie pragną przekazać poszczególnym osobom. Bez wątpienia fakt usunięcia wiadomości w sposób bardziej dyskretny byłby dla użytkowników bardziej satysfakcjonujący. W niektórych sytuacjach sygnał, że nasz rozmówca usunął przekazany komunikat może powodować szereg pytań. Mimo to w wielu sytuacjach takie rozwiązanie może okazać się niezwykle pomocne.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail