X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Na jakie działania online marketerzy przeznaczają budżet?

Social media, influencer marketing, a może SEO? Na jakie narzędzia marketerzy w Polsce przeznaczają głównie budżety? Jaki udział w ogólnym budżecie marketingowym mają działania online? Informacji tych dostarcza najnowsze badanie WhitePress.

Na jakie działania online marketerzy przeznaczają budżet?źródło: shutterstock.com

reklama


WhitePress zaprezentowało wyniki najnowszego ogólnopolskiego badania dotyczącego polskiego rynku e-marketingu. Przeprowadzono je wśród ponad 100 osób odpowiedzialnych za budżety marketingowe w firmach w Polsce w październiku tego roku. Wydatki online stanowią obecnie coraz większą część budżetów przeznaczanych na działania marketingowe.

Jakie nakłady są przeznaczane na marketing?

WhitePress sprawdziło, że blisko 39% badanych marketerów deklaruje, iż wydaje na działania marketingowe w ciągu roku do 20 tysięcy złotych. Prawie 1/4 wszystkich biorących udział w badaniu wskazała zaś, że są to kwoty w z przedziału 20-125 tysięcy złotych, a 19%, że przeznacza na ten cel między 125, a 375 tysięcy złotych. Pozostali uczestnicy badania zadeklarowali, że ich nakłady są większe.

Prowadzący badanie zauważyli, że największe budżety pojawiały się w przypadku firm zatrudniających powyżej 50 osób, zaś najmniejsze u tych, w których pracuje do 9 osób. Większe przedsiębiorstwa mogą więc rozdysponować na działalność promocyjną większe kwoty.

źródło: whitepress.pl

źródło: whitepress.pl

Jaki udział ma online marketing?

Aby odblokować artykuł podaj swój adres email

Masz jeszcze do przeczytania 63% artykułu…

Artykuł w pełnej wersji dostępny jest za darmo dla naszych stałych czytelników. Aby go przeczytać, musisz się zalogować za pomocą maila, na którego otrzymujesz od nas newsletter lub zapisać się do listy subskrypcyjnej.
Wpisz poniżej adres e-mail, na który otrzymujesz od nas newsletter i odblokuj artykuł.

Jeżeli nie jesteś subskrybentem naszego newslettera, nic straconego!
Wystarczy się zapisać i otrzymasz bezpłatny dostęp do artykułów.

Promuj biznes na łamach SOCIALPRESS.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail