X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook pomaga polskim firmom w zwiększaniu przychodów i zdobywaniu klientów

MŚP w Polsce liderami w wykorzystaniu narzędzi cyfrowych. Badanie wykazało, że Facebook pomaga polskim firmom w rozwoju, dotarciu do klientów oraz zwiększaniu przychodów oraz zatrudnienia.

Facebook pomaga polskim firmom w zwiększaniu przychodów i zdobywaniu klientówźródło: shutterstock.com

reklama


Z badania przeprowadzonego przez Facebooka oraz firmę Morning Consult na małych i średnich przedsiębiorstwach z siedmiu krajów Unii Europejskiej wynika, że polskie MŚP należą do liderów w wykorzystaniu narzędzi cyfrowych.

73% MŚP w Polsce deklaruje wykorzystanie Facebooka do swoich działań biznesowych. To więcej niż europejska średnia wynosząca 66% i najwięcej z przebadanych krajów (Niemcy, Francja, Hiszpania, Irlandia, Włochy, Polska, Wielka Brytania). Polscy przedsiębiorcy deklarują również, że Facebook pomógł im rozwinąć firmę (64% wobec średniej europejskiej wynoszącej 53%) oraz zwiększyć przychód ich firm (75%, średnia europejska 68%).

“Facebook aktywnie wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa w rozwoju biznesu i podnoszeniu kompetencji cyfrowych — od 2011 roku firma globalnie zainwestowała w tym obszarze ponad miliard dolarów. W największych polskich miastach zorganizowaliśmy już blisko 10 konferencji skierowanych do przedstawicieli lokalnych firm, a w maju 2018 otworzyliśmy w Warszawie“Przestrzeń from Facebook” — miejsce spotkań i szkoleń, które regularnie gości polskich przedsiębiorców. W Polsce powstała również Rada MŚP zrzeszająca 16 firm z całego kraju, a nasi przedsiębiorcy gościli na międzynarodowe konferencji Gather w Dublinie, na której wymieniali się doświadczeniami z przedstawicielami sektora MŚP z całego regionu” — wymienia Jakub Turowski, odpowiedzialny w Facebooku za politykę publiczną w Polsce i krajach bałtyckich.

Kluczowe dane dla Polski

  • 73% MŚP w Polsce deklaruje wykorzystanie Facebooka do swoich działań biznesowych. To więcej niż europejska średnia wynosząca 66% i najwięcej z przebadanych krajów (Niemcy, Francja, Hiszpania, Irlandia, Włochy, Polska, Wielka Brytania)
  • 64% MŚP w Polsce deklaruje, że Facebook pomógł im rozwinąć firmę (średnia europejska to 53%)
  • 75% polskich MŚP obecnych na Facebooku deklaruje, że Facebook pomógł im zwiększyć przychód (średnia europejska to 68%)
  • 62% polskich MŚP obecnych na Facebooku deklaruje, że dzięki wzrostowi zapotrzebowania na swoje towary i usługi wynikającemu z pojawienia się na Facebooku mogło zwiększyć zatrudnienie (średnia europejska to 50%)
  • 68% MŚP w Polsce deklaruje, że Facebook pomógł im znaleźć nowych klientów (średnia europejska to 59%)
  • 87% polskich MŚP obecnych na Facebooku deklaruje, że Facebook pomógł im w przyciągnięciu nowych klientów (średnia europejska to 83%)
  • 68% MŚP w Polsce deklaruje, że Facebook pomaga im w dialogu pomiędzy ich firmą, a klientami (średnia europejska to 57%)

O badaniu

W grudniu 2018 roku firma Morning Consult przeprowadziła na zlecenie Facebooka wywiady z ponad 7000 pracowników MŚP z USA, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Włoch, Polski i Wielkiej Brytanii. Sprawdzono jak Facebook wpływa na szeroką gamę czynników, w tym między innymi zwiększenie przychodu, wyszukiwanie pracowników, dotarcie do klientów, rozwój produktów i usług oraz ich sprzedaż za granicą, komunikację z klientami czy znajdowanie nowych dostawców. Wszyscy ankietowani pracowali na pełen etat (lub byli samozatrudnieni) na stanowisku menedżerskim lub wyższym. Margines błędu wyniósł 1%.

Źródło: informacja prasowa Facebooka

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail