X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Ilu użytkowników korzysta z sieci i social media w 2019 roku?

Jaki procent populacji korzysta z social media? Który portal najchętniej wybierają użytkownicy? Ilu z nich podejmuje aktywności z poziomu mobile? Oto najważniejsze dane z raportu "Digital 2019".

Ilu użytkowników korzysta z sieci i social media w 2019 roku?źródło: shutterstock.com

reklama


Jakiś czas temu Hootsuite i We Are Social opublikowali raport “Digital 2019”. Jest to coroczny zbiór istotnych informacji na temat tego, w jaki sposób ludzie używają internetu, urządzeń mobilnych, social media oraz e-commerce. Co tym razem warto z niego zapamiętać na temat ogólnego krajobrazu sieci oraz mediów społecznościowych?

Dane światowe i europejskie

  • Internet: w 2018 roku pojawiło się 360 mln nowych użytkowników. Wynik ten daje nam 11 nowych użytkowników na sekundę, czyli średnio milion nowych osób każdego dnia. Obecnie połączone z internetem jest 4,388 mld ludzi, czyli 57% światowej populacji. Jest to wzrost o 9% w stosunku do roki poprzedniego. W Europie znajdziemy zaś 724,7 mln użytkowników internetu. Każdego dnia spędzają oni średnio 6 i pół godziny na korzystaniu z sieci. Oznacza to, że wszyscy użytkownicy spędzą na korzystaniu z internetu w 2019 roku ponad 1,2 mld lat. 
  • Media społecznościowe: serwisy social media mogą pochwalić 3,484 mld użytkowników i wciąż zyskują one na znaczeniu. W Europie jest to 462,5 mln osób. Przeciętny użytkownik spędza więcej czasu niż w roku ubiegłym.
  • Mobile: Aktualnie 2/3 ludności korzysta z urządzeń mobilnych – unikalna liczba użytkowników mobile to 5,112 mld. Już 3,256 mld z nich konsumuje treści w social media właśnie za pomocą urządzeń mobilnych.

źródło: raport “Digital 2019”

Ilu użytkowników korzysta z mediów społecznościowych?

Aby odblokować artykuł podaj swój adres email

Masz jeszcze do przeczytania 76% artykułu…

Artykuł w pełnej wersji dostępny jest za darmo dla naszych stałych czytelników. Aby go przeczytać, musisz się zalogować za pomocą maila, na którego otrzymujesz od nas newsletter lub zapisać się do listy subskrypcyjnej.
Wpisz poniżej adres e-mail, na który otrzymujesz od nas newsletter i odblokuj artykuł.

Jeżeli nie jesteś subskrybentem naszego newslettera, nic straconego!
Wystarczy się zapisać i otrzymasz bezpłatny dostęp do artykułów.

Promuj biznes na łamach SOCIALPRESS.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail