X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram testuje wiadomości prywatne w przeglądarce

Być może już wkrótce wyślemy wiadomości na Instagramie za pomocą przeglądarki. Twórcy aplikacji testują nową funkcję, która by to umożliwiała.

Instagram testuje wiadomości prywatne w przeglądarceźródło: shutterstock.com

reklama


Według twitterowych doniesień Jane Manchun Wong, która niejednokrotnie informowała o testach w aplikacji, Instagram pracuje obecnie nad nową funkcją. Dzięki niej użytkownicy mogliby wysyłać wiadomości prywatne także z przeglądarki internetowej. 

Wiadomości bez wątpienia napędzają zaangażowanie w aplikacjach mobilnych. Jak przypomina WeRSM, Facebook jest jedną z pierwszych platform, która wprowadziła funkcję wiadomości, a potem stworzyła w tym celu osobną aplikację. Obecnie Messenger jest jednym z najchętniej używanych komunikatorów.

Nowość w przeglądarce

Dotąd komunikowanie się poprzez wiadomości prywatne na Instagramie było możliwe tylko poprzez aplikację mobilną. W ramach planowanych zmian, charakterystyczna ikona wiadomości ze strzałką miała być widoczna w prawym, górnym rogu przeglądarki internetowej. Możliwe byłoby skorzystanie z niej zarówno na mobile, jak i desktopie.

Instagram na komputerze

Obecnie funkcje dostępne w wersji przeglądarkowej Instagrama są ograniczone. Jakiś czas temu wprowadzono powiadomienia, jednak wciąż niemożliwe jest dodawanie zdjęć z poziomu komputera oraz przeglądanie Stories. The Verge dowiedziało się od przedstawiciela Instagrama, że obecnie funkcja ta nie jest publicznie testowana, lecz jej wprowadzenie mogłoby być kolejnym krokiem w rozwoju Instagrama nie tylko na mobile.

Cel zmiany

Rozważanie wprowadzenia możliwości wysyłania DM’ów także w przeglądarce może wskazywać, że wysyłanie wiadomości prywatnych na Instagramie ma coraz większe znaczenie zarówno dla użytkowników, jak i dla jego twórców. Być może ma to także coś wspólnego z planami stworzenia wspólnej skrzynki dla produktów Facebooka, o których jakiś czas temu pisaliśmy.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail