X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Skype rozmyje Twoje tło podczas wideorozmowy

Chcesz ukryć swoje tło podczas rozmowy wideo za pomocą Skype'a? Czeka Cię biznesowy call, a jesteś poza biurem? Komunikator zyskał nową opcję, która pozwoli na bardziej komfortowe rozmowy.

Skype rozmyje Twoje tło podczas wideorozmowyźródło: shutterstock.com

reklama


Wszyscy, którzy mieli okazję prowadzić wideorozmowę za pomocą Skype’a z pewnością nie raz zastanawiali się, w jaki sposób się ustawić, aby nasze otoczenie prezentowało się jak najlepiej.

Szczególnym problemem są sytuacje, gdy przez komunikator łączymy się z kimś w sprawach biznesowych, a przebywamy w kawiarni, mieszkaniu lub innym miejscu, w którym może pojawić się bałagan, potomek w trakcie zabawy (niczym w słynnym viralu BBC News) czy inni ludzie, a chcemy zachować profesjonalizm. 

Rozmyte tło

Skype postanowił więc pomóc użytkownikom z takich sytuacja i ogłosił, że wprowadza rozmycie tła podczas rozmów. Dzięki prostemu przełączaniu, kliknięciu prawym przyciskiem myszy lub ustawieniom Skype’a, komunikator natychmiastowo i subtelnie zamaże nasze tło. My zaś będziemy wyraźnym punktem centralnym na nim. Twórcy aplikacji starają się, aby tło było każdorazowo rozmyte, jednakże nie mogą zagwarantować, że zawsze będzie ono niewyraźne.

źródło: blogs.skype.com

Wykorzystanie sztucznej inteligencji

Do stworzenia tego rozwiązania firma wykorzystuje sztuczną inteligencję, która wykrywa ludzkie postacie i pozwala na zachowanie ich ostrości. AI jest trenowana nawet do wykrywania włosów, rak i ramion. Komunikacja wideo z rozmytym tłem jest więc równie prosta jak dotychczasowe rozmowy rozmowa wideo. Dzięki temu zyskujemy także większą swobodę w wyborze miejsca wideorozmowy. Nie musimy się aż tak przejmować tym, co zobaczy nasz rozmówca. My będziemy bowiem wyróżnieni, a tło zostanie zamazane.

Dostępność funkcji

Funkcja “blurowania tła” była dostępna dotąd w Microsoft Team, które pozwala na komunikację i czaty grupowe. Obecnie rozmycie w tle jest dostępne na większości komputerów stacjonarnych i laptopów z najnowszą wersją Skype. 

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail