X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

#PokaPITa, czyli akcja społeczna z influencerami i wyzwanie dla internautów

Od 15 lutego w social media trwa akcja społeczna pod nazwą #pokaPITa. Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" wraz z artystami i influencerami zachęca do przekazywania 1% podatku na cele charytatywne.

#PokaPITa, czyli akcja społeczna z influencerami i wyzwanie dla internautówźródło: shutterstock.com

reklama


Tylko 14 z 25 milionów Polaków przekazuje 1% swojego podatku na pomoc potrzebującym. Dlatego też Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” postanowiła to zmienić i wymyśliła akcję społeczną #pokaPITa, prowadzoną w popularnych mediach społecznościowych. Trwająca kampania ma na celu uświadomienie Polakom, jak ważne jest przekazanie 1% na wybrany cel charytatywny.

Wyzwanie dla internautów

Twarzą akcji społecznej jest Anita Sokołowska, która rzuca internautom wyzwanie – zrób sobie zdjęcie z PITem, lub z kartką na której jest widoczna nazwa akcji. Wrzuć je na Instagram, Facebooka albo inne media społecznościowe i oznaczz hasztagiem #pokaPITa. Dzięki temu pokazujesz, że i Ty pomagasz.

A to bardzo ważna pomoc. Może się wydawać, że 1% podatku to niewiele. Jednak nawet te niewielkie kwoty, przekazywane przez wszystkich dobrych ludzi złożyły się w ubiegłym roku na kwotę 750 milionów złotych. Dla wielu instytucji środki z 1% to podstawa ich budżetów. A dla podatnika nie stanowią żadnego kosztu. Wystarczy w odpowiednie pole formularza wpisać numer KRS wybranej organizacji.

źródło: zrzut ekranu z Instagrama

Akcja viralowa

Wykorzystując znane social media Fundacja stworzyła popularną akcję viralową o szerokim zasięgu. Do pomagania namawiają już: profesor Jan Miodek, wybitny polonista, który od lat wspiera szczytne cele i profesor Alicja Chybicka, kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Ambasadorami #pokaPITa zostali również artyści: Misiek Koterski, Julka Cymbaluk, Ula Bogucka, kabaret Paranienormalni, Grupa AD HOC,  ludzie mediów: m.in. Wojtek Jagielski, influencerzy i youtuberzy: Cybermarian, Aleksandra Drożdżyńska, Project Make-up, Kas.ber, sportowcy: Tariel Zandukeli, Artur Komorowski, Paweł Czapliński, Robert Jędrych wraz z siłownią Bridge National Crossfit, Roksana Wejs oraz zawodniczki z Volley Wrocław czy firmy – Mercedes Grupa Wróbel, Pfegehelden, Techland, Bioherba.

Do #pokaPITa zaprasza też ciągle rosnąca rzesza internautów, którzy dają dobry przykład i są dowodem, że pomaganie ma sens.

Więcej informacji: naratunek.org/pokapita/

Źródło: informacja prasowa

Reklama

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail