X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Filtr na Snapchacie pozwala zobaczyć potencjalne skutki zmiany klimatu

Filtr na Snapchacie, który udostępniono kilka dni temu, pozwala na sprawdzenie, jak zmieni się nasze otoczenie, jeśli nie ograniczymy emisji.

Filtr na Snapchacie pozwala zobaczyć potencjalne skutki zmiany klimatuźródło: shutterstock.com

reklama


Social media, poza swoimi podstawowymi funkcjami, mogą także służyć ważnym społecznie celom. Jednym z nich może być uświadamianie ludzi o potencjalnych skutkach zmiany klimatu.

Współpraca z ONZ

Snapchat nawiązał współpracę z Organizacją Narodów Zjednoczonych, aby pokazać nam, co stanie się, jeśli nie zaczniemy kontrolować emisji.

22 kwietnia, przy okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, udostępniono dedykowaną soczewkę.

Waterline

Specjalny filtr Waterline pokazuje, jak będzie wyglądał świat, gdy coraz bardziej widoczne staną się konsekwencje emocji. Przekonamy się na przykład, jak do 2100 roku może podnieść się stan mórz. Może spowodować to zniszczenie wielu obszarów miejskich. Przewidywania te zostały przedstawione w raporcie Intergovernmental Panel on Climate Change i zwizualizowane przez firmę Evana Spiegela.

Większość z nas z pewnością nie doczeka wspomnianego roku 2100. Mimo to już teraz powinniśmy mieć świadomość konsekwencji naszego działania, których w przyszłości doświadczą nasze dzieci, wnuki czy prawnuki. A Snapchat pomaga nam w ich dostrzeżeniu.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail