X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Czego fani “Gry o Tron” szukają w internecie?

Jakie frazy dotyczące "Gry o Tron" były najczęściej wpisywane przez użytkowników w Google?

Czego fani “Gry o Tron” szukają w internecie?źródło: shutterstock.com

reklama


Po ośmiu latach emisji żegnamy największy fenomen kulturowy ostatnich lat. Finałowy odcinek „Gry o Tron” – serialu, na którego punkcie oszalały miliony, będzie miał w Polsce premierę w nocy z 19 na 20 maja. Przez cały czas trwania produkcji użytkownicy na całym świecie poszukiwali informacji m.in. o bohaterach, ich historii oraz przyszłości. MBridge postanowiło sprawdzić, czego dokładniej chcieli dowiedzieć się widzowie serialu.

„Gra o Tron” to serial pełen zwrotów akcji i nieoczekiwanych rozwiązań. W przerwie między odcinkami fani zwracają się do wyszukiwarki, by rozwiać swoje wątpliwości czy przeczytać wrażenia innych. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie frazy były najczęściej wpisywane przez użytkowników w Google – mówi Tomasz Klusek, SEO Manager w MBridge – Marketing Experts.

Oprócz takich oczywistych zapytań jak „Gdzie obejrzeć Grę o tron?” czy „Kiedy nowy odcinek?” internauci szukają m.in. przewidywań, jak skończy się serial. Niezmiennie od kilku lat ogromną popularnością cieszy się wystąpienie piosenkarza Eda Sheerana (50 000 wyszukań miesięcznie), który pojawił się w premierowym odcinku 7. sezonu w roli żołnierza Lannisterów o imieniu Ed.

Wyglądać i mówić jak…

Mnóstwo jest również wielbicieli serialu, którzy na spotkania fanowskie oraz konwenty chcą przebrać się za swoje ulubione postaci. W okresie halloweenowym zapytania o kostiumy także cieszą się dużą  popularnością i mnóstwo osób upodabnia się do Daenerys Targaryen czy strażnika Nocnej Straży. Co ciekawe, ludzie szukają nie tylko inspiracji, jak stworzyć strój samemu, ale także gotowych kostiumów.

„Gra o Tron” to jeden z seriali, w którym dialogi są wyjątkowo przemyślane. Liczne intrygi, zawoalowane groźby, słowne walki czy spiski polityczne sprawiają, że kwestie bohaterów na długo zapadają w pamięć. Fani często pragną je sobie przypomnieć, szukając w Google cytatów z serialu. Często wracają też do przemów Tyriona Lannistera, których ten zdążył w przeciągu 8. sezonów wygłosić wiele. W jednym z odcinków mówi „To jest to, co robię. Piję i wiem rzeczy”. Widzowie dobrze wiedzą, że bohater od alkoholu zdecydowanie nie stroni. Nic więc dziwnego, że w jego kontekście często szukają też wina.

Kto jest kim?

Internauci poszukują również wyjaśnień dotyczących fabuły serialu. Szukają m.in.:

  • jak Daenerys i  Jon Snow są spokrewnieni?
  • dlaczego Catelyn Stark nienawidziła Jona?
  • jak Jaime Lannister stracił rękę?
  • dlaczego Hodor mówi tylko Hodor?
  • jak zginął Robb Stark?
  • dlaczego Arya była ślepa.?

Stale poszukiwana jest także mapa Westeros (134 000 wyszukań miesięcznie), czyli krainy, w której dzieje się akcja serialu. Nic zresztą dziwnego, bo w mnogości bohaterów, miejsc i wątków można się z  łatwością pogubić.

Użytkownicy często zwracają się do portalu Reddit (165 000 wyszukań miesięcznie), chcąc wyjaśnić swoje wątpliwości. Tam najuważniejsi fani dzielą się swoją wiedzą i spostrzeżeniami. Na ich podstawie tworzą się popularne w kręgach fanowskich teorie. Te najbardziej przekonujące trafiają na platformy Facebook, Twitter i Tumblr, a nawet na słynne portale internetowe, a tam zaczynają żyć własnym życiem. Cieszą się przy tym popularnością w wyszukiwarce Google, chociażby ta, że Tyrion należy do klanu Targaryenów, czy ta, że Jaime Lannister to odrodzony Azor Ahai.

Choć serialowi został już tylko jeden odcinek na zamknięcie wszystkich wątków, George R. R. Martina, autor sagi „Pieśń lodu i ognia”, na podstawie której powstał serial, ma w planach jeszcze co najmniej dwie książki. Może fani dobrze dedukowali i ich domysły się spełnią?

Wraz z końcem ostatniego odcinka, dla wielu fanów będzie to koniec ważnego etapu. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że finał wzbudzi w widzach wiele emocji, a wyszukiwarce Google dostarczy mnóstwa kolejnych zapytań.

Źródło: informacja prasowa Mbridge

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail