X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Aplikacja, dzięki której znajdziesz najbardziej instagramowe miejsca

Szukasz idealnego miejsca do zrobienia zdjęcia na Instagrama? Oto aplikacja Depalo, która Ci w tym pomoże.

Aplikacja, dzięki której znajdziesz najbardziej instagramowe miejscaźródło: unsplash.com

reklama


Popularność aplikacji społecznościowych sprawiła, że coraz częściej poszukujemy miejsc do wykonania zdjęć, które wymownie nazywa się “instagramowymi”. Takich, które są estetyczne, często urokliwe i tworzą piękny krajobraz/tło dla naszych fotografii właśnie na Instagrama.

Mogą być to atrakcje turystyczne, wieżowce, mosty, murale, skrzyżowania ulic, restauracje, kawiarnie i wiele innych, które sprawią, że nasz post w aplikacji będzie wyglądał atrakcyjnie.

Miejsca takie powstają w sposób naturalny – jeden użytkownik inspiruje kolejnych do uchwycenia pięknego widoku lub zapierającego dech w piersiach miejsca i popularność danej lokalizacji rośnie. Nie brak także tych, które powstały specjalnie z myślą o instagramowiczach i influencerach.

Czytaj więcej: W warszawskiej kawiarni #Tag zrobisz idealne zdjęcia na Instagrama

Instagramowe miejscówki

Nie zawsze jednak znalezienie miejsc, które pomogą nam w wykonaniu idealnego zdjęcia jest łatwym zadaniem. Szczególnie, gdy jesteśmy w nieznanym mieście i nie do końca wiemy, jak się po nim poruszać. Pomocne mogą być oznaczenia miejsc na Instagramie i przegląd lokalizacji. Z odsieczą przychodzi także nowa aplikacja Depalo stworzona przez amerykańską blogerkę lifestylową, Rebeccę Dunn Aneloski. 

Jak działa Depalo?

Aplikacja Depalo jest podzielona na miasta. Nie tylko sugeruje najbardziej malownicze miejsca znajdujące się w nich, ale i podaje wskazówki, jak się do nich dostać. Entuzjaści tego medium pozwalają znaleźć innych instagramowiczom miejsca warte uwagi, wpisujące się w estetykę aplikacji.

źródło: zrzut ekranu z aplikacji

źródło: zrzut ekranu z aplikacji

Obecnie znajdziemy idealne miejsca do #instaphoto w Austin, Bostonie, Chicago, Kansas City, Las Vegas, Los Angeles, Nashville, Nowym Jorku, Portland, San Diego, San Francisco i Sedonie w Arizonie.

Ci, którzy planują wycieczkę do jednego z tych miast mogą dokładnie zaplanować ją w aplikacji, aby nie przegapić żadnego interesującego miejsca. Każdego dnia prezentowane jest także miejsca dnia, które warto zobaczyć.

źródło: zrzut ekranu z aplikacji

Na chwilę obecną z aplikacji skorzystają więc przede wszystkim mieszkańcy i odwiedzający Stany Zjednoczone. Możemy jednak spodziewać się, że z czasem pojawi się w niej więcej europejskich kierunków, a być może nawet Polska. Bez wątpienia na takie rozwiązanie czekało wielu fanów Instagrama i z chęcią skorzysta z pomocy w poszukiwaniu inspiracji.

Pobierz na iOS

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail