X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Google testuje Shoelace – nową aplikację społecznościową

Google jest w trakcie testów swojej najnowszej aplikacji społecznościowej Shoelace. Miałaby ona pomóc w łączeniu ludzi i umożliwianiu im spotkań w świecie rzeczywistym.

Google testuje Shoelace – nową aplikację społecznościowąźródło: shutterstock.com

reklama


Światowy gigant jest w trakcie testowania swojej najnowszej aplikacji społecznościowej, którą nazwano Shoelace. Ma ona na celu łączyć ze sobą ludzi mających podobne zainteresowania i podejmujących podobne aktywności.

Google vs sieci społecznościowe

Dotychczasowe próby zbudowania przez Google sieci społecznościowej nie były zbyt udane. Przypomnijmy, że w kwietniu tego roku oficjalnie wygaszono serwis Google+. Firma jednak nie próżnuje i kilka miesięcy później, w ramach Area 120, czyli warsztatu dla eksperymentalnych produktów Google’a, pracuje nad nową aplikacją, która pozwoli na stworzenie społeczności – także tej realnej.

źródło: shoelace.nyc

Czym jest Shoelace?

Shoelace jest to aplikacja społecznościowa, która pomaga łączyć się ludziom mającym podobne zainteresowania i pasje.

źródło: źródło: shoelace.nyc

Jak możemy przeczytać na landing page’u aplikacji, pozwala ona osobom, które przeniosły są w nowe miejsca lub po prostu chcą poznać innych mieszkających w pobliżu i spotkać się z nimi w realu. Każdego dnia odnajdywane byłyby bowiem najciekawsze rzeczy, które dzieją się w okręgu i oferowane korzystającym z aplikacji.

źródło: źródło: shoelace.nyc

Użytkownicy mieliby zostawać ze sobą związani na podstawie zainteresowań “jak dwie sznurówki w bucie”, stąd właśnie nazwa aplikacji.

Rzeczywiste połączenia

Użytkownicy Shoelace mogliby tworzyć własne profile, w których udostępniliby podstawowe informacje o sobie pozwalające na stworzenie połączeń.

Na ten moment zdecydowano się przetestować aplikację tylko w obrębie Nowego Jorku i określić w ten sposób co działa, a co nie. Shoelace działa zarówno na systemie Android, jak i iOS, jednak aby z niej skorzystać potrzebne jest posiadanie konta Google.

Aplikacja ma na celu wykorzystanie technologii do nawiązywania rzeczywistych połączeń, które nie będą funkcjonowały tylko w świecie online, ale i offline. Czy tym razem firma odniesie sukces i zgromadzi wokół swojej aplikacji znaczną i zaangażowaną społeczność na dłużej?

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail