X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram testuje ukrywanie liczby polubień w kolejnych krajach

Czy Instagram przestanie wyświetlać nam liczbę serduszek pod postami? Gdzie odbędą się kolejne testy funkcji?

Instagram testuje ukrywanie liczby polubień w kolejnych krajachźródło: shutterstock.com

Instagram przeprowadził w maju, w Kanadzie testy ukrywania całkowitej liczby powiadomień pod postami. Teraz znikną one także w innych krajach. Kiedy i dlaczego?

Skąd taka zmiana?

Już w ten weekend w Australii znikną liczby polubień pod tymi postami. Celem takiego zabiegu jest wywarcie presji społecznej na próżnych użytkownikach, którzy tworzą swój content tylko po to, aby zdobywać znaczne liczby polubień. Twórcy aplikacji chcą, by użytkownicy czuli się w niej swobodnie opowiadając swoje historie i nie kierowali się przy tym wyłącznie liczbami.

źródło: twitter.com/instagram

Testy są więc próbą zwrócenia uwagi na fakt, iż często zbyt dużą uwagę przywiązujemy do tego, aby post zyskał jak największą liczbę serduszek, co jest sprzeczne z podstawowymi założeniami dla których został stworzony. Jego pierwotnym zadaniem było bowiem budowanie społeczności i udostępnianie wspomnień, co niestety nie zawsze jest widoczne. Dlatego, jak wynika z raportów i doniesień WeRSM, test ten zostanie rozszerzony o nowe miejsca. 

Testy w kolejnych krajach

Już w ten weekend mają zniknąć wskaźniki liczby polubień w Australii. Następne kraje, w których zostani to przetestowane to Brazylia, Kanada, Irlandia, Włochy, Japonia i Nowa Zelandia.

Jak podsumowali to twórcy Instagrama, od teraz być może zaczniemy udostępniać te rzeczy, które naprawdę lubimy. Do tej pory publikowaliśmy takie posty, które trafiały w gusta naszych znajomych, a przecież to nie o to chodzi.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail