X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Teledysk Queen do Bohemian Rapsody z rekordem wyświetleń na YouTube

Wideo zespołu Queen zdobyło rekord wyświetleń na YouTube. Ponadczasowy materiał został obejrzany ponad miliard razy, a użytkownicy wciąż do niego wracają.

Teledysk Queen do Bohemian Rapsody z rekordem wyświetleń na YouTubeźródło: shutterstock.com

reklama


YouTube ogłosił, że teledysk Queen do ikony muzyki – utworu Bohemian Rapsody osiągnął miliard wyświetleń w serwisie. Jest to pierwszy w historii materiał wideo sprzed 1990 roku, który został obejrzany tyle razy.

Ikoniczny utwór

Is this the real life? Is this just fantasy? Teledysk do singla Queen’s z 1975 roku jest uznawany za pierwszy w historii promocyjny teledysk, rozpoczynający działalność i ustanawiający złoty standard dla tego gatunku przez dziesięciolecia. Zespół ma ponad 10 milionów subskrybentów na YouTube.

Dziś, ponad 40 lat po stworzeniu wideo, materiał nadal inspiruje i porusza miliony fanów z wszystkich pokoleń na całym świecie. Nie wątpliwie można połączyć to także z zeszłorocznym sukcesem filmu o tej samej nazwie, w którym opowiedziano historię zespołu oraz utworu Bohemian Rapsody.

źródło: queenonline.com

Odświeżona wersja wideo

Aby uczcić to wyjątkowe osiągnięcie udostępniono zremasterowana wersja wideo w HD. Dokonano tego po raz pierwszy i wyłącznie na kanale YouTube zespołu.

Fani mogą teraz zobaczyć wideo w całej okazałości. Ponadto, podczas oglądania filmu mają dostęp do tekstów piosenek w wielu językach, w tym angielskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, japońskim, polskim, niemieckim, indonezyjskim Bahasa, koreańskim, czeskim, rosyjskim i tureckim.

You Are The Champions

Queen ze współpracy z YouTube Music, Universal Music Group i Hollywood Records ogłosili także nową kampanię You Are The Champions. W ramach niej każdy fan zespołu może stać się częścią jednego z kultowych teledysków zespołu – “Bohemian Rhapsody”, “Don’t Stop Me Now” oraz  “A Kind of Magic.”

Czy są tu jacyś fani zespołu?

  • Dosei

    “Fani mogą teraz zobaczyć wideo w całej okazałości. Ponadto, podczas oglądania filmu mają dostęp do tekstów piosenek w wielu językach, w tym angielskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, japońskim, polskim, niemieckim, indonezyjskim Bahasa, koreańskim, czeskim, rosyjskim i tureckim.” – Czy możecie wskazać jakie piosenki? Bo ja sobie sprawdziłam w przypadku piosenki z tytułu i ona ma wyłącznie angielskie napisy.

  • Miliard czy bilion?

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail