X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook intensyfikuje walkę z nadużyciami dotyczącymi zdjęć i filmów

Światowy gigant poinformował o nowych technologiach, które pomogą w wykrywaniu nadużyć w serwisie. Dopasowanie zdjęć i filmów pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa.

Facebook intensyfikuje walkę z nadużyciami dotyczącymi zdjęć i filmówźródło: picjumbo.com

reklama


Facebook dba o to, by zapewnić bezpieczeństwo swoim użytkownikom. Dotyczy to zarówno szeroko pojętego internetu, jak i udostępnienia zduplikowanych treści.

Jak poinformowano wczoraj, za sprawą dwóch nowych technologii walka ta będzie jeszcze bardziej intensywna.

Nowe technologie

Wczoraj poinformowano, że udostępniono dwie nowe technologie open source, które pozwolą na wykrywanie identycznych zdjęć i filmów. Zamieszczone w GitHubie algorytmy będą dostępne także dla mniejszych firm, partnerów i organizacji non-profit. Dzięki nim możliwe będzie łatwiejsze identyfikowanie obraźliwych treści i ochrona innych użytkowników przed nimi.

Jak działa to rozwiązanie?

Wspomniane technologie to skuteczny sposób przechowywania plików w postaci krótkich skrótów cyfrowych, które pozwalają ustalić, czy dwa pliki są takie same lub podobne – nawet bez oryginalnego obrazu lub wideo.

Owe skróty można również udostępniać innym firmom i organizacjom non-profit. Jeśli w serwisie wykryto np. propagande terrorystyczną, jest ona usuwana m.in. dzięki algorytmom. Następnie partnerzy branżowi otrzymają skróty, aby mogli usunąć tę samą treść, jeśli pojawi się ona w ich usługach.

źródło: shutterstock.com

Zatrważające statystyki

Jak przyznał John Clark, prezes i dyrektor generalny National Center for Missing and Exploited Children (NCMEC), w ciągu zaledwie jednego roku liczba filmów przedstawiających niegodziwe traktowanie dzieci w celach seksualnych zgłoszonych przez branżę techniczną do CyberTipline wzrosła aż o 541%. Dlatego też taki wkład Facebooka może pomóc w rozpoznawaniu nieodpowiednich treści i lepszej ochronie.

Działanie na rzecz bezpiecznego internetu

Światowy gigant przez lata przyczyniał się do powstania setek projektów typu open source i udostępnienia swoich technologii szerszej społeczności. Teraz po raz pierwszy udostępniona została technologię dopasowywania zdjęć lub filmów. W informacji prasowej możemy przeczytać, że “opierając się na hojnym wkładzie firmy PhotoDNA w walkę z wykorzystywaniem dzieci 10 lat temu i najnowszym uruchomieniu Google Content Safety API, dzisiejsze ogłoszenie jest również częścią ogólnoświatowego zobowiązania do budowy bezpieczniejszego internetu”. 

Źródło: na podstawie informacji Facebooka

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail