X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram pozwoli na zmianę tła dla Twojego selfie?

Instagram wkracza mocniej w świat technologii AR? Wygląda na to, że w aplikacji wkrótce pojawi się funkcja zmiany tła selfie.

Instagram pozwoli na zmianę tła dla Twojego selfie?źródło: shutterstock.com

reklama


Wygląda, że Instagram będzie kolejną aplikacją, która rozwinie się w obszarze AR. Dotąd mogliśmy korzystać z filtrów na twarz w ramach Stories. Wkrótce tło naszych relacji może być w rozszerzonej rzeczywistości.

AR w social media

Wiele aplikacji social media zdecydowało się na zaimplementowanie tej technologii, aby ulepszyć doświadczenia swoich użytkowników. Pionierem w tej dziedzinie jest Snapchat, który prężnie rozwijał się na tym polu. Teraz najprawdopodobniej również użytkownicy Instagrama będą mogli przeżyć nowe doświadczenia.

Tło w Stories

Instagram testuje funkcję wyboru i zmiany tła w selfie wykonywanych za pomocą aparatu w relacjach. Nowa funkcja nazwana “Background”, czyli “Tło” została zauważona przez Jane Manchun Wong.

W ramach niej instagramowicze mogliby wybrać jedno ze zdjęć z rolki i ustawić je jako tło dla portretu wykonywanego z poziomu Stories.

Testowana funkcja działa więc podobnie do tzw. greenscreenu, pozwalając na zastąpienie prawdziwego tła wybranym przez nas obrazem w rozszerzonej rzeczywistości.

Na ten moment byłoby to najprawdopodobniej możliwe jedynie dla statycznych zdjęć, ale istnieje szansa, że wkrótce mogłoby się to zmienić i za jakiś czas naszym mógłby być nie tylko ulubiony krajobraz, ale i film. Narazie pozostaje nam jednak czekanie na oficjalne wprowadzenie funkcji zmiany tła.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail