X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram pozwoli na zmianę tła dla Twojego selfie?

Instagram wkracza mocniej w świat technologii AR? Wygląda na to, że w aplikacji wkrótce pojawi się funkcja zmiany tła selfie.

Instagram pozwoli na zmianę tła dla Twojego selfie?źródło: shutterstock.com

reklama


Wygląda, że Instagram będzie kolejną aplikacją, która rozwinie się w obszarze AR. Dotąd mogliśmy korzystać z filtrów na twarz w ramach Stories. Wkrótce tło naszych relacji może być w rozszerzonej rzeczywistości.

AR w social media

Wiele aplikacji social media zdecydowało się na zaimplementowanie tej technologii, aby ulepszyć doświadczenia swoich użytkowników. Pionierem w tej dziedzinie jest Snapchat, który prężnie rozwijał się na tym polu. Teraz najprawdopodobniej również użytkownicy Instagrama będą mogli przeżyć nowe doświadczenia.

Tło w Stories

Instagram testuje funkcję wyboru i zmiany tła w selfie wykonywanych za pomocą aparatu w relacjach. Nowa funkcja nazwana “Background”, czyli “Tło” została zauważona przez Jane Manchun Wong.

W ramach niej instagramowicze mogliby wybrać jedno ze zdjęć z rolki i ustawić je jako tło dla portretu wykonywanego z poziomu Stories.

Testowana funkcja działa więc podobnie do tzw. greenscreenu, pozwalając na zastąpienie prawdziwego tła wybranym przez nas obrazem w rozszerzonej rzeczywistości.

Na ten moment byłoby to najprawdopodobniej możliwe jedynie dla statycznych zdjęć, ale istnieje szansa, że wkrótce mogłoby się to zmienić i za jakiś czas naszym mógłby być nie tylko ulubiony krajobraz, ale i film. Narazie pozostaje nam jednak czekanie na oficjalne wprowadzenie funkcji zmiany tła.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail