X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Jak pobrać film z Facebooka?

W jaki sposób możesz pobrać film z Facebooka na swoje urządzenie?

Jak pobrać film z Facebooka?źródło: shutterstock.com

reklama


Wbrew pozorom, pobieranie z Facebooka filmów na komputer wcale nie jest takie trudne. Jednak robiąc to, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Jakich? Opisujemy je na konkretnych przykładach.

Pobieranie filmów a prawa autorskie

Niestety, w naszym kraju jest tak, że udostępniane przez nas treści na naszych portalach społecznościowych nie są objęte prawami autorskimi. Jednak nie jest dozwolone wykorzystywanie tych materiałów bez pozwolenia użytkownika, który te treści publikuje.

Pamiętaj również, że jeżeli ktoś naruszy, według Ciebie, Twoje prawa autorskie – możesz to zgłosić Facebookowi.

źródło: facebook.com/help/contact

Jak pobrać film z Facebooka?

1) Pierwszym sposobem jest wykorzystanie w tym celu strony zewnętrznej: fbdown.net. Jak to zrobić? Wystarczy wejść na stronę, a następnie w okienku umieścić adres URL filmu. Chcąc go uzyskać, kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz opcję: “pokaż adres URL filmu”.

źródło: facebook.com/aiBusinessPL

2) Drugi sposób nie wymaga wykorzystania dodatkowych narzędzi. Dzięki niemu również w szybki sposób możemy ściągnąć film na swój komputer. W tym przypadku również musisz skopiować adres URL, a następnie przenieść go do nowego okna w przeglądarce.

źródło: facebook.com

Stosując taki zabieg, strona przekieruje nas do wersji mobilnej serwisu. Na całym ekranie pojawi się film, który chcesz pobrać. Należy go włączyć, a następnie prawym klawiszem myszy zaznacz funkcję “Zapisz film jako”. I już! Film znajduje się na Twoim dysku komputerowym.

3) Jeżeli jesteś autorem filmu z Facebooka i administratorem danej strony, z której chcesz go pobrać – wystarczy, że nakierujesz kursor myszy na trzy kropki w prawym dolnym rogu. Następnie naciśnij prawy klawisz i wybierz opcję: “pobierz film”.

źródło: zrzut ekranu

Mamy nadzieję, że taki artykuł pomógł znaleźć odpowiedź na pytanie, jak pobrać film z Facebooka. Te trzy proste metody na pewno ułatwią Ci życie, a filmy pozostaną w pamięci Twojego komputera tak długo, jak tylko będziesz chciał.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail