X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

YouTube usuwa film z kanału Radia Maryja i wydaje ostrzeżenie

Dlaczego YouTube usunął treści z kanału Radia Maryja? Jakie kroki podejmuje serwis w stosunku do niewłaściwych treści?

YouTube usuwa film z kanału Radia Maryja i wydaje ostrzeżenieźródło: shutterstock.com

reklama


Wygląda na to, że serwis YouTube coraz baczniej monitoruje treści, które są publikowane w serwisie i wyciąga wobec nich konsekwencje. Tym razem “czerwone światło” dostało Radio Maryja, którego właścicielem jest Ojciec Tadeusz Rydzyk.

Skąd wzięło się ostrzeżenie?

Kanał Radia Maryja otrzymał ostrzeżenie za sprawą homilii wygłoszonej w Krakowie przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w 75. rocznicę Powstania Warszawskiego. Walkę ludzi o prawo do tzw. wolnej miłości nazwał “tęczową zarazą”.

Na takie zawołanie natychmiast zareagował Ośrodek Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i szerzeniu nienawiści.

Wypowiedź ta, poruszyła także ludzi. W reportażu TVN 24, możemy usłyszeć wypowiedź jednego z uczestników protestu przeciw homilii: “Trzeba walczyć o prawa ludzi. To nie chodzi o to, czy to są geje, lesbijki czy osoby trans. To są po prostu ludzie i nie można ich znieważać, nie można odbierać im praw i nie można mówić, że są zarazą. To są nasi bliźni i nie jest ważne czy to są ludzie wierzący czy nie. To są ludzie i trzeba ich wspierać i stać za nimi murem”.

YouTube przeciwko nienawiści

W serwisie, w zakładce “polityka prywatności”, możemy przeczytać taką notatkę:

źródło: youtube.com

Możemy z niej łatwo wywnioskować, że wszelakie zachowania naruszająca czyjąś potrzebę bezpieczeństwa będą karane. Wspomniana homilia dotyczyła osób o innej orientacji seksualnej. W związku z tym, kanał Radia Maryja dostał pierwsze ostrzeżenie.

Jak wskazano, drugie ostrzeżenie spowoduje blokadę kanału na okres dwóch tygodni. Uzyskanie trzech ostrzeżeń w ciągu 90 dni, grozi zaś trwałym usunięciem kanału.

Odpowiedź Radia Maryja

Niestety nie są znane reakcje drugiej strony na zaistniałą sytuację. Na profilu Radia na Twitterze możemy jedynie zobaczyć treść komunikatu oraz link do odsłuchania homilii w innym źródle, z informacją, aby samodzielnie ocenić, czy rzeczywiście “szerzy on nienawiść”.

Dodajmy również, że to nie pierwsza taka reakcja serwisu wideo przeciwko nienawiści. Co jakiś czas słyszymy nowe komunikaty, na temat usunięcia kanałów naruszających zasady serwisu i szerzące mowę nienawiści. Miejmy nadzieję, że za jakiś czas wszyscy zaczną stosować się do reguł zawartych w polityce prywatności serwisu YouTube.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail