X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Zdjęcia 3D udostępnisz na Facebooku także z Androida

Użytkownicy Androida będą mogli dodać zdjęcia 3D na Facebooka.

Zdjęcia 3D udostępnisz na Facebooku także z Androidaźródło: shutterstock.com

reklama


Od kiedy Facebook wprowadził możliwość publikowania zdjęć 3D – funkcją tą mogły cieszyć się jedynie osoby posiadające iPhone z podwójnym obiektywem. Teraz się to zmieni. Serwis społecznościowy chce dać taką możliwość również posiadaczom Androida.

Facebook otwiera się na użytkowników z Androidem

Dodawanie zdjęć 3D, miało być jedną z ciekawszych funkcji, którą serwis zaoferował swoim użytkownikom. Niestety była ona dostępna jedynie dla tych, którzy posiadali iPhone’a, co w rezultacie sprawiło, iż było jedynie 70 milionów udostępnień zdjęć 3D.

Oferta ta została jednak powiększona o jego nowe modele : 7+, 8 +, X, XS i XS Max. W dodatku, cieszyć się nią będą mogły osoby z Androidem. Funkcja będzie działać na modelach: Samsung Galaxy Note 8, Note 9, S9 +, wszystkie modele S10, Galaxy Fold, Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3 i Pixel 3 XL. Wszystko po to, aby nasze tablice nie były monotonne.

Jak to działa?

Pierwszym krokiem jaki musisz wykonać, jest stworzenie warstw. Poradniki podają, że najlepiej gdy jest ono zrobione około 3 lub 4 stopy od obiektywu. Dobrze również, aby obok pierwszego planu ujęte było tło.

Drugim krokiem jest pamiętanie o kontrastach. Ważne, aby całe zdjęcie nie obejmowało jednej kolorystki, ponieważ nie da ono oczekiwanych rezultatów.

Ostatnim elementem jest zwrócenie uwagi na liczne tekstury. Czujniki głębokości lepiej wykryją te materiały, które mają głębokie nasycenie i nie są, np. szkłem, czy przezroczystym plastikiem. Wszystko po to, aby uzyskać taki efekt:

Obraz 3D widoczny jest tylko 24 godziny, podobnie jak relacje, które możemy kreować. W celu dodania, potrzebujemy również odpowiedniej wtyczki i za jej pomocą możemy pracować nad odpowiednim efektem, aby nasz Facebook był kreatywnym miejscem dla każdego.

źródło: oculus.com

Czy nasi czytelnicy skuszą się na ten rodzaj zdjęć?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail