X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Dlaczego Google tworzy setki fałszywych filmów?

Czy fałszywe filmy Google'a pomogą naukowcom zwalczać to zjawisko w internecie?

Dlaczego Google tworzy setki fałszywych filmów?

reklama


Google chce walczyć z obecnymi w internecie od roku 2017 roku nowymi wyzwaniami zwanymi “deepfakes”. W związku z tym postanowiła stworzyć setki fałszywych filmów, nad którymi pracowali rzeczywiści aktorzy.

Google pomaga naukowcom

Jak czytamy na stronie Google, wszystko z potrzeby zredukowania filmów, w których ktoś się pod kogoś podszywa lub treści nie są prawdziwe. Gigant dostrzegł starania naukowców i w związku z tym postanowiło wydać serię filmów z fałszywymi treściami. Cała pomoc jest oczywiście darmowa.

Program powstał przy współpracy z Uniwersytetem Technicznym w Monachium i Uniwersytetem Federica II w Neapolu.

źródło: ai.googleblog.com

Jak powstały filmy?

Fałszywe filmy Google’a powstały przy udziale aktorów, którzy dostali za to wynagrodzenie. Gigant zapoznał się z ogólnodostępnymi zasadami deepfake’ów. W tym celu powstały zarówno filmy prawdziwe, jak również te fałszywe. Wszystko jest traktowane jako forma pomocy naukowcom, którzy chcą zwalczyć tę patologię w sieci.

Jak widzimy na gifie poniżej, Google zastosowało mieszankę filtrów, które mogą wprowadzić w błąd nie tylko odbiorcę, ale również AI.

źródło: ai.googleblog.com/

Czy taka forma pomocy naukowcom przyniesie oczekiwane rezultaty? Zobaczymy! Być może za jakiś czas doczekamy się takiej przestrzeni w internecie, która będzie od wolna od fałszywych filmów i wyłudzeń poprzez podszywanie się pod innych użytkowników. Jednak na tę chwilę, takie myślenie wydaje się być bardzo utopijne!

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail