X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook testuje udostępnianie ekranu w Messengerze

Facebook testuje nową opcję dla swojego komunikatora. W jaki sposób miałaby działać nowa funkcja Messengera?

Facebook testuje udostępnianie ekranu w Messengerzeźródło: shutterstock.com

reklama


Serwisy społecznościowe wprowadzają coraz to nowsze funkcje i testują je na wybranych grupach użytkowników, aby sprawdzić ich działanie. Tym razem Facebook wziął na tapet Messengera. Jakich zmian dotyczą testy?

Jaką funkcję na Messangera wprowadza Facebook?

Jak podaje Social Media Today, Faceboook testuje możliwość udostępnienia swojego zrzutu ekranu w aplikacji Messenger. Pozwoli to na udostępnienia nagrań z ekranu smartfona, którym się posługujemy.

Messenger pozwoli nam przełączyć widok z aparatu telefonu, na naszą tapetę. Dzięki temu, osoby którym udostępnimy zrzut, będą mogły widzieć wszystko w czasie rzeczywistym.

źródło: socialmediatoday.com

Serwis zapewnia także, że przed całym procesem, każdy użytkownik dostanie dwa powiadomienia, na które powinien wyrazić zgodę. Jedno z nich ma dotyczyć treści, które znajdują się na tapecie naszego telefonu. Facebook przyznaje, że nie chce, aby ta funkcja naruszyła czyjąś prywatność, albo stała się powodem wykorzystania naszych niejawnych danych.

Czy taka funkcja jest nowa?

Funkcja ta, przypomina udostępnienie ekranu, które już od dawna proponuje nam Skype. Za jej pomocą również możemy pokazać zrzut ekranu swojego telefonu lub komputera. Od kilku lat działa ona bez zarzutu i może być szczególnie przydatna, gdy chcemy komuś przekazać instrukcję działania lub przejrzeć wspólnie pliki.

Czy to właśnie za jej przykładem Facebook zdecydował się na ten krok – nie jest wiadomo. Póki co, aplikacja przechodzi próbę testów. Wszystko jednak wskazuje na to, że już niebawem również na Messengerze będziemy mogli cieszyć się tą funkcją.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail