X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebooka stanie się modowym doradcą? AI pomoże Ci w ulepszeniu stylizacji

Czy Facebook wkrótce stanie się miejscem, w którym znajdziemy modowe porady? Światowy gigant pracuje nad systemem, który przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji pomoże nam w udoskonaleniu ubioru.

Facebooka stanie się modowym doradcą? AI pomoże Ci w ulepszeniu stylizacjiźródło: shutterstock.com

reklama


Jeśli poświęcasz wiele czasu na dobór outfitu, wkrótce możesz zyskać rozwiązanie, które pomoże Ci go zaoszczędzić. Facebook prowadzi właśnie badania nad systemem, który zaproponuje nam zmiany w stylizacji była jeszcze bardziej modna.

Poznajcie Fashion++

System sztucznej inteligencji nad którym pracuje światowy gigant, zaproponuje łatwe zmiany w naszym stroju. System Fashion ++ używa głębokiej sieci neuronowej do generowania obrazów do rozpoznawania odzieży i sugeruje, co należy usunąć, dodać lub zamienić.

Co więcej, może również zalecać sposoby dostosowania ubrania, takie jak wsunięcie koszuli do spodni lub podwinięcie rękawów.

Subtelne zmiany w stylizacji

W poprzednich działaniach podejmowanych w tej dziedzinie badano głównie sposoby polecania zupełnie nowego stroju lub identyfikacji ubrań, które są do siebie podobne. Fashion ++ ma na celu sugerowanie subtelnych zmian w aktualnym stroju. AI proponuje korekty, które są bardziej realistyczne i mniej czasochłonne niż kolejna wizyta w sklepie odzieżowym.

źródło: ai.facebook.com

Działanie systemu

System wykorzystuje dyskryminujący “klasyfikator modności”, który jest szkolony na tysiącach publicznie dostępnych zdjęć strojów uznanych za stylowe. Służą one jako przykłady modnych strojów. Przeszkolony klasyfikator aktualizuje strój, aby uczynić go bardziej trendy.

Sieć neuronowa generująca obraz renderuje nowo dostosowany wygląd, używając wariacyjnego auto-enkodera do generowania sylwetki i warunkowej generatywnej sieci przeciwnej (cGAN) do generowania koloru i wzoru. Utajone kodowania wyuczone przez ten generator są dalej wykorzystywane do identyfikacji, które ubrania w jego zbiorze będą najbardziej stylowe. Oznacza to, że uwzględniana będzie także zapamiętania zawartość naszej szafy. Dzięki temu nasz strój stanie się on jeszcze bardziej modny, a my nie poniesiemy znaczących kosztów.

Eksperymenty pokazują, że zalecenia systemu przybliżają obrazy do realnych przykładów i, że osoby oceniające uważają sugestie Fashion ++ nie tylko za modne, ale również łatwe do wdrożenia.

źródło: unsplash.com

Przydatność rozwiązania

Działania, jakie podejmuje Facebook mają ogromny potencjał i są bardziej użyteczne. Sugerują niewielkie, praktyczne zmiany, które mają znaczący wpływ na nasz wygląd, a nie są kosztowne i czasochłonne. Fashion++ bowiem nie narzuca radykalnych zmian.

Co więcej, jak deklaruje Facebook, metoda ładowania niemodnych przykładów pokazuje, w jaki sposób systemy sztucznej inteligencji mogą się uczyć nawet bez zasobochłonnych ludzkich adnotacji. W przyszłości może być to niezwykle przydatne dla projektantów mody.

Dostępność funkcji

Funkcja jest obecnie w fazie testów i nie wiadomo, kiedy miałaby pojawić się do ogólnego użytku. Jest to także dowód na to, jak przydatna w dziedzinie mody może być sztuczna inteligencja. Czy wkrótce użytkownicy Facebooka będą zyskiwali nie tylko nowe wiadomości, ale i porady modowe?

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail