X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

LinkedIn dodaje nową opcję o nazwie “Znajdź eksperta”

Czy nowa opcja pomoże freelancerom dostać więcej zleceń?

LinkedIn dodaje nową opcję o nazwie “Znajdź eksperta”

reklama


LinkedIn nie ukrywa, że największy nacisk stawiają na rozwój małych i średnich firm, a także osób pracujących na własny rachunek. Nowa opcja “Znajdź eksperta”, wydaje się być kolejnym potwierdzeniem tych słów.

Na czym polega opcja “Znajdź eksperta”?

W lipcu LinkedIn dodał nowe usługi dla freelancerów, a także małych i średnich przedsiębiorstw, umożliwające dodanie do swojego konta na serwisie LinkedIn swoje dokonania. Ułatwił także sposób ich wyszukiwania. Tym razem jednak, serwis społecznościowy poszedł o jeszcze jeden krok dalej. Teraz, gdy potrzebujemy znaleźć eksperta, wystarczy, iż wypełnimy odpowiednie pola, w celu jego wezwania.

Taki krok, może nie tylko pomóc małym i średnim przedsiębiorstwom, a także freelancerom w znalezieniu zleceń. Dzięki nowej funkcji, łatwiejsze dla zleceniodawcy stanie się dotarcie do odpowiedniej osoby. Ponadto, dzięki możliwości filtrowania wiadomości zwrotnych, łatwiejsze okaże się znalezienie specjalisty. Pomocne w tym celu mogą okazać się chociażby referencje i doświadczenie poszczególnych kandydatów.

Czy LinkedIn zainspirował się Facebookiem?

Co prawda nowa funkcja serwisu LinkedIn “Znajdź eksperta”, bardzo przypomina posty “Poproś o rekomendację”, które są nam dobrze znane z Facebooka.

źródło: socialmediatoday.com

Jednak ogromną różnicę odgrywa tu fakt, że LinkedIn największy nacisk kładzie na współpracę z freelancerami. Wiele prognoz pokazuje również, że takie nastawienie ma sens i dzięki temu, osoby pracujące na własny rachunek mogą mieć nie tylko więcej zleceń, ale również łatwość w ich znajdywaniu. Warto również tu wspomnieć, że sytuację tę już w kwietniu przewidziała Jane Manchun Wong podczas swoich testów.

Czy takie zmiany rzeczywiście wpłyną pozytywnie na pracę freelancerów?

Promuj biznes na łamach SOCIALPRESS.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail