X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

LinkedIn dodaje nową opcję o nazwie “Znajdź eksperta”

Czy nowa opcja pomoże freelancerom dostać więcej zleceń?

LinkedIn dodaje nową opcję o nazwie “Znajdź eksperta”

reklama


LinkedIn nie ukrywa, że największy nacisk stawiają na rozwój małych i średnich firm, a także osób pracujących na własny rachunek. Nowa opcja “Znajdź eksperta”, wydaje się być kolejnym potwierdzeniem tych słów.

Na czym polega opcja “Znajdź eksperta”?

W lipcu LinkedIn dodał nowe usługi dla freelancerów, a także małych i średnich przedsiębiorstw, umożliwające dodanie do swojego konta na serwisie LinkedIn swoje dokonania. Ułatwił także sposób ich wyszukiwania. Tym razem jednak, serwis społecznościowy poszedł o jeszcze jeden krok dalej. Teraz, gdy potrzebujemy znaleźć eksperta, wystarczy, iż wypełnimy odpowiednie pola, w celu jego wezwania.

Taki krok, może nie tylko pomóc małym i średnim przedsiębiorstwom, a także freelancerom w znalezieniu zleceń. Dzięki nowej funkcji, łatwiejsze dla zleceniodawcy stanie się dotarcie do odpowiedniej osoby. Ponadto, dzięki możliwości filtrowania wiadomości zwrotnych, łatwiejsze okaże się znalezienie specjalisty. Pomocne w tym celu mogą okazać się chociażby referencje i doświadczenie poszczególnych kandydatów.

Czy LinkedIn zainspirował się Facebookiem?

Co prawda nowa funkcja serwisu LinkedIn “Znajdź eksperta”, bardzo przypomina posty “Poproś o rekomendację”, które są nam dobrze znane z Facebooka.

źródło: socialmediatoday.com

Jednak ogromną różnicę odgrywa tu fakt, że LinkedIn największy nacisk kładzie na współpracę z freelancerami. Wiele prognoz pokazuje również, że takie nastawienie ma sens i dzięki temu, osoby pracujące na własny rachunek mogą mieć nie tylko więcej zleceń, ale również łatwość w ich znajdywaniu. Warto również tu wspomnieć, że sytuację tę już w kwietniu przewidziała Jane Manchun Wong podczas swoich testów.

Czy takie zmiany rzeczywiście wpłyną pozytywnie na pracę freelancerów?

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail