X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

LinkedIn wprowadza opcję, która wyróżni Twoje umiejętności

LinkedIn wprowadza opcję, która ułatwi potwierdzenie umiejętności i pozwoli wyróżnić swój profil.

LinkedIn wprowadza opcję, która wyróżni Twoje umiejętnościźródło: shutterstock.com

reklama


LinkedIn ma świadomość tego, że w procesie rekrutacji to pokazanie umiejętności ma duże znaczenie podczas zapoznawania się z profilem potencjalnego kandydata.

Już 69% specjalistów uważa, że ​​ich umiejętności są ważniejsze niż wykształcenie wyższe podczas poszukiwania pracy. Zaś ponad 76% chciałoby, aby istniał sposób weryfikację umiejętności managerów.

LinkedIn wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom i wprowadza nową opcję – LinkedIn Skill Assessments, która pozwala na wyróżnienie swoich umiejętności.

Jak to działa?

Aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie, możemy zadbać o weryfikację i ocenę swoich umiejętności. Nowa opcja, którą ogłosił serwis, pozwala na ich ocenę, a po zdaniu krótkiego testu (osiągnięciu wyniku 70% i wyżej) możemy dodać do swojego profilu odznakę “zweryfikowanych umiejętności”. Wszelkie wyniki są prywatne, a po osiągnięciu pozytywnego wyniku, nasz profil może wzbogacić się o znacznik. Jeśli jednak nie zdamy, mamy pełną kontrolę nad widocznością wyników i możemy odświeżać je na bieżąco.

Po zatwierdzeniu wskazanej przez nas umiejętności, możemy wykazać się biegłością i stać się lepiej widocznym. Wczesne wyniki pokazują, że kandydaci, którzy dokonali oceny umiejętności na LinkedIn mają większe szanse na zatrudnienie (~30%).

Każda ocena umiejętności, bez względu na to, czy dotyczy to Photoshopa i projektowania, czy Javy i programowania, jest konstruowana na podstawie rygorystycznego procesu tworzenia treści oraz oceny we współpracy z ekspertami branży LinkedIn Learning i specjalistami w danej dziedzinie.

Po zakończeniu oceny na profilu kandydata wyświetlana jest odznaka, aby rekruterzy mogli szybko zidentyfikować i zweryfikować pożądane umiejętności.

źródło: blog.linkedin.com

Doskonalenie umiejętności z pomocą LinkedIna

Użytkownikom serwisu zależy na tym, aby zrozumieć, w jaki sposób ich umiejętności są dostosowane do tego, czego szuka pracodawca. Ponad dwie trzecie specjalistów (68%) stwierdziło, że ocenia swoje kompetencje w zakresie umiejętności przed złożeniem wniosku o pracę. Dlatego niezależnie od tego, czy pomyślnie odpowiemy na pytania, dostaniemy od LinkedIna informację o tym, jak nam poszło. Co więcej, LinkedIn odblokuje nam odpowiednie kursy szkoleniowe za darmo, przez ograniczony czas, aby móc poprawić swoje umiejętności.

Oznacza to, że niezależnie od wyniku możemy nadal doskonalić umiejętności, które nas interesują, aby czuć się bardziej pewnym siebie i zmotywowanym.

źródło: blog.linkedin.com

Oceń swoje umiejętności

Po zdaniu oceny umiejętności, która jest jest poszukiwana na dane stanowisko możemy także otrzymać rekomendacje co do ofert pracy. W najbliższych tygodniach LinkedIn będzie przeprowadzać globalne oceny takich umiejętności – od C ++,  przez Adobe Photoshopa po Microsoft Excela. Serwis deklaruje także, że planuje wciąż poszerzać ofertę oceny umiejętności i dać jeszcze większe możliwości.

A czy Wy skorzystacie z nowej opcji LinkedIna?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail