X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowe narzędzia VR od Facebooka. Czym jest Horizon?

Jak zmieni się wkrótce wygląd naszych profili na serwisie społecznościowym? W jaki sposób Facebook wykorzysta wirtualną rzeczywistość?

Nowe narzędzia VR od Facebooka. Czym jest Horizon?źródło: shutterstock.com

reklama


VR staje się narzędziem coraz bardziej pożądanym. Doskonale wiedzą o tym twórcy serwisów społecznościowych, które chcą wprowadzać coraz to nowsze rozwiązania. Facebook kilka dni temu ujawnił swoje plany. Co dokładnie powiedział i jak będą wyglądały nasze profile na portalu?

Plany Facebooka dotyczące VR

Facebook od dawna planuje już wprowadzenie technologii VR. W związku z tym, od jakiegoś czasu prowadzi już działania związane z wprowadzeniem tego rozwiązania na serwis. Co dokładnie zamierza wprowadzić?

  • Bardziej rozwinięty Oculus jako jedna z aplikacji Facebooka

Jak czytamy na serwisie oculus.com, urządzenie zostanie rozbudowane o możliwość obsługiwania świata VR za pomocą własnych dłoni, które nie trzymają pada. W dodatku niebawem odbędzie się konferencja pod nazwą “Oculus Connect”, gdzie zostaną zaprezentowane także inne, równie ciekawe i innowacyjne rozwiązania.

Jak twierdzą jego twórcy, takie rozwiązania mogą okazać się przełomowe nie tylko dla zwykłych użytkowników, ale także, a może nawet przede wszystkim dla osób pracujących w handlu i marketingu.

  • Cyfrowe awatary

Od kilku miesięcy Facebook ma również na uwadze ulepszenie naszych awatarów. Mają one być na tyle realistyczne, jak twierdzi Facebook, żeby mogły przekonać nasze matki i znajomych o ich prawdziwości.

źródło: socialmediatoday.com

To rozwiązanie co prawda nie cieszy się zbyt wielkim powodzeniem wśród użytkowników. Pod ogłoszeniem Facebooka pojawiały się bowiem komentarze na temat zwiększenia możliwości manipulowania tymi awatarami, a co za tym idzie, wykorzystanie tego rozwiązania do zupełnie innych, niekoniecznie dobrych celów.

Rzeczywiście, być może wiele osób zdecydowałoby się na stworzenie holograficznego awatara i zeskanowanie własnego ciała, jednak jak twierdzą specjaliści, niewiele osób zaufa Faceboowi po wydarzeniach z wyciekiem danych osobowych.

  • Facebook Horizon

Zapewne wielu z Was lubiło w dzieciństwie grać w The Sims. Facebook pracuje obecnie nad stworzeniem takiego miejsca, gdzie zamiast Sima będziemy poruszać się… samymi sobą. Horizon to świat VR, gdzie animowane postacie będą mogły spotykać się ze swoimi znajomymi i nawiązywać nowe relacje. Użytkownik będzie mógł zdecydować o wszystkim: ubiorze, stylu, a także sposobach na wyrażenie siebie i swojej indywidualności.

Początkowo, Horizon będzie jedynie grą, w którą będziemy mogli zagrać za pomocą technologii VR. Z czasem, ma stać się to tak powszechne jak czaty grupowe.

Zaufalibyście nowym rozwiązaniom technologii VR od Facebooka?

Reklama

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail