X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Pinterest dodaje nowe reakcje i czaty grupowe do tablic

Pinterest, zainspirowany Facebookiem, wprowadza nowe reakcje i czaty grupowe. Jak to będzie wyglądało?

Pinterest dodaje nowe reakcje i czaty grupowe do tablicźródło: newsroom.pinterest.com

reklama


Pinterest otwiera się na nowe emotikony, które są formą wyrażenia swoich emocji. Dodatkowo, planuje umożliwić swoim użytkownikom funkcję czatu grupowego. Czy tym razem serwis chce skopiować pomysł Facebooka?

Reakcje w postaci emotikon

Reakcje do postów, które zostały wprowadzone w 2016 roku na Facebooku, cieszą się tam ogromnym powodzeniem. Większość osób twierdzi, że zdecydowanie woli wybrać inną reakcję, niż zwykły kciuk w górę. Istnieją także plotki, że niedługo Facebook chce zwiększyć ich wybór. Tymczasem Pinterest, wprowadza dodatkowe reakcje na swojej platformie. Są one poniekąd związane z działaniem serwisu.

źródło: socialmediatoday.com

Rolą tych reakcji, zarówno na Facebooku, jak i Pintereście. jest zwiększenie interakcji pomiędzy poszczególnymi użytkownikami. Dodatkowo, Pinnerowie zyskają możliwość segregowania pinów na podstawie reakcji, komentarzy, a także czasu, w którym zostały przypięte.

Jaką inną funkcję dodał Pinterest?

W ubiegłym roku, użytkownicy Pinteresta mogli cieszyć się nową funkcją, jaką jest możliwość komentowania na forum grupowym. Co ciekawe, Pinnerom przypadła ona do gustu na tyle, że platforma postanowiła pójść o krok dalej. Tym razem Pinterest postawił na możliwość odbycia czatu obok tablic grupowych.

źródło: socialmediatoday.com

Trzeba przyznać, że to dość miła odmiana i niejaki powrót do korzeni, gdzie Pinterest ponownie chce łączyć ludzi za pomocą wspólnych konwersacji.

Czy rzeczywiście ten rodzaj nowych funkcji sprawi, że użytkownicy skupią się na rozmowach pomiędzy sobą, a nie na poszukiwaniu inspiracji i umieszczaniu reklam e-commerce?

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail