X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

YouTube usuwa filmy z mową nienawiści

Czy serwisowi YouTube uda się całkowicie zwalczyć mowę nienawiści?

YouTube usuwa filmy z mową nienawiściźródło: shutterstock.com

reklama


Walka z mową nienawiści wciąż trwa. Tym razem ponownie pokazał to serwis YouTube. Ostatnio z serwisu zniknęło ponad 100 000 tysięcy filmów i 17 000 kont nawołujących do mowy nienawiści.

Dane na temat usunięcia mowy nienawiści z serwisu

Serwis YouTube z mową nienawiści walczy już od jakiegoś czasu. Jednak nie tak dawno, do publicznej wiadomości zostały podane informacje na temat sposobów walki, a także liczb powiązanych z tym zjawiskiem w internecie.

Do tej pory, serwis wideo szczycił się 80% skutecznością zwalczania mowy nienawiści, jednak teraz zdecydował się zwiększyć swoje statystyki. W ciągu 18 miesięcy zniknęło aż 100 000 filmów i 17 000 kont. Co więcej, na warsztat zostały wzięte również komentarze. YouTube twierdzi, że ich walka z komentarzami będącymi mową nienawiści podwoiła się i w tym kwartale zostało usuniętych ich ponad 500 milionów.

Skąd takie liczby?

Jak twierdzi sam serwis, ma to związek z nową polityką YouTube. Wiele działań w tym kierunku zostało podjętych względem starych treści filmów. Zgodnie z wcześniejszą polityką, kiedyś nie naruszały one zasad i były dozwolone na platformie.

Jednakże przedstawiciele serwisu zgodnie twierdzą, że wprowadzenie takich zmian może potrwać jeszcze długie miesiące, ponieważ  mnogość publikacji jest ogromna. Krytycy i przeciwnicy platformy, w przeciwieństwie do jej twórców uważają, że takie wciąż jest wiele do zrobienia. W sierpniu została bowiem wydana została lista stworzona przez Ligę Przeciw Zniesławieniu z nazwiskami i nickami youtuberów, który na swoich kanałach szerzą treści antysemickie, rasistowskie, itd.

Jak serwis poradzi sobie z tymi youtuberami i czy jest możliwe, aby publikowane treści były zupełnie wolne od nienawiści?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail