X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

YouTube usuwa filmy z mową nienawiści

Czy serwisowi YouTube uda się całkowicie zwalczyć mowę nienawiści?

YouTube usuwa filmy z mową nienawiściźródło: shutterstock.com

reklama


Walka z mową nienawiści wciąż trwa. Tym razem ponownie pokazał to serwis YouTube. Ostatnio z serwisu zniknęło ponad 100 000 tysięcy filmów i 17 000 kont nawołujących do mowy nienawiści.

Dane na temat usunięcia mowy nienawiści z serwisu

Serwis YouTube z mową nienawiści walczy już od jakiegoś czasu. Jednak nie tak dawno, do publicznej wiadomości zostały podane informacje na temat sposobów walki, a także liczb powiązanych z tym zjawiskiem w internecie.

Do tej pory, serwis wideo szczycił się 80% skutecznością zwalczania mowy nienawiści, jednak teraz zdecydował się zwiększyć swoje statystyki. W ciągu 18 miesięcy zniknęło aż 100 000 filmów i 17 000 kont. Co więcej, na warsztat zostały wzięte również komentarze. YouTube twierdzi, że ich walka z komentarzami będącymi mową nienawiści podwoiła się i w tym kwartale zostało usuniętych ich ponad 500 milionów.

Skąd takie liczby?

Jak twierdzi sam serwis, ma to związek z nową polityką YouTube. Wiele działań w tym kierunku zostało podjętych względem starych treści filmów. Zgodnie z wcześniejszą polityką, kiedyś nie naruszały one zasad i były dozwolone na platformie.

Jednakże przedstawiciele serwisu zgodnie twierdzą, że wprowadzenie takich zmian może potrwać jeszcze długie miesiące, ponieważ  mnogość publikacji jest ogromna. Krytycy i przeciwnicy platformy, w przeciwieństwie do jej twórców uważają, że takie wciąż jest wiele do zrobienia. W sierpniu została bowiem wydana została lista stworzona przez Ligę Przeciw Zniesławieniu z nazwiskami i nickami youtuberów, który na swoich kanałach szerzą treści antysemickie, rasistowskie, itd.

Jak serwis poradzi sobie z tymi youtuberami i czy jest możliwe, aby publikowane treści były zupełnie wolne od nienawiści?

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail