X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook nie będzie wyświetlał liczby lajków pod postami?

Czy Facebook pójdzie śladem Instagrama, który testował podobne rozwiązanie i nie będzie wyświetlał nam liczby aktywności pod postami?

Facebook nie będzie wyświetlał liczby lajków pod postami?źródło: shutterstock.com

reklama


Wygląda na to, że Facebook postanowił przetestować ukrywanie liczby lajków także w swoim serwisie. Podobna opcja była sprawdzana na Instagramie w kilku krajach. Social Media Today donosi, że teraz rozwiązanie tego typu sprawdzane jest na Facebooku.

Testy na Instagramie

W lipcu pisaliśmy o tym, że Instagram testuje w kolejnych krajach ukrywanie liczby lajków pod zdjęciami. Wszystko to po to, aby instagramowicze mieli swobodę publikując zdjęcia i filmy. Twórcom aplikacji social media zależy bowiem, żeby użytkownicy nie czuli presji dotyczącej zdobywania konkretnej liczby polubień i nie kierowali się tym kryterium decydując o tym, co dodają – co niestety często się zdarza.

Facebook bez liczby lajków?

Pomysł ukrycia polubień na Instagramie sprawił, że o podobnym działaniu myśli się w kontekście Facebooka. Taki krok mógłby ograniczyć porównywanie się do innych i zapewnić użytkownikom więcej swobody. Szczególnie osoby młode zestawiają siebie z innymi osobami w social media i odczuwają negatywne skutki, gdy ich osoba cieszy się mniejszą popularnością.

Co więcej, zdarza się, że ze względu na zbyt małą aktywność pod postami, ich autorzy tylko dlatego je usuwają. Twórcy serwisu chcą zminimalizować takie negatywne efekt i dlatego testują różnego typu rozwiązania.

Czytaj więcej: 5 oznak, że media społecznościowe są szkodliwe dla Twojego zdrowia psychicznego

Na ten moment z pewnością trudno jest nam wyobrazić sobie, że zobaczymy jedynie imiona i nazwiska kilku osób, które polubiły daną treść, a nie konkretną liczbę pozostawionych łapek. Niemniej jednak Jane Wonchung, która zauważyła ową funkcję, ukrycie liczby polubień mogłoby być korzystne dla wielu użytkowników. 

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail